"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
Sel nädalavahetusel tähistab Maardu pidulikult linnapäeva klounide ja peremängudega (0)
12. juuli 2021
Albert Truuväärt

17. juulil täitub Maardul 41 aastat linna staatuse saamisest ning sellel puhul korraldab Maardu linnavalitsus koostöös kohaliku kultuuri ja infokeskuse ning teiste partneritega mitmekesise kavaga pidustused laupäeval Kellamäe pargis ning pühapäeval Muugal, vahendas BNS.

Maardu linnapea Vladimir Arhipovi sõnul on nelja aastakümne jooksul Maardu muutunud tagasihoidlikust töölisasulast ilusaks kaasaegseks linnaks, kus on hubased pargid ja erksad lillepeenrad; kus on kaasaegsed laste mänguväljakud, spordiplatsid ja vaba aja veetmise võimalused ning kus investeeritakse haridusse ning väärtustatakse ja hoolitsetakse eakate inimeste eest.

“Meil on põhjust tunda täna uhkust oma linna üle ning tähistada kauaoodatud linnapäeva koos. Sel aastal kestab linna sünnipäeva tähistamise terve nädalavahetuse jooksul ning tiheda programmi tegevusi jagub nii suurtele kui ka väikestele. Ootame lapsi, lapsevanemaid ja lapselapsevanemaid laupäeval Kellamäe parki ning pühapäeval Muugale,“ sõnas Arhipov.

Ühine võimlemine

Linnapäeva tähistamine algab kell 10 Maardu linnastaadionil ühise võimlemisega. Kavas on igale vanusele ja füüsilisele vormile sobivad harjutused mitmete võitluskunstide stiilis. Iga osaleja saab kingituse.

Samal päeval toimub Maardus taas traditsiooniline laste liiklusvahendite rongkäik. Fantaasiarikalt kaunistatud lastekärude ja vankride, jalgrattade ja tõukerattade, nukukäru või mänguauto omanikud kogunevad Nurga Keskuse juurde kell 10.30, kust kell 11 alustatakse liikumist linna peatänavat mööda Kellamäe parki. Meeleoluka rongkäigu lõpp-punktis ootab kõiki parimate osavõtjate autasustamine. 

Laupäeva kultuuriprogramm algab Kellamäe pargis kell 13 laste loomekollektiivide esinemisega, millele järgneb sel aastal heade tegudega silma paistnud linnakodanike autasustamine. Linnapäeva raames toimub suurel laval ka tantsu- ja vokaalkollektiivide festivali Maardu-F-Eestis parimate esinejate gala-kontsert. Pargis töötavad erinevad atraktsioonid lastele ja täiskasvanutele ning on avatud tänavakohvikud igale maitsele. Kell 15 ootab kõiki peokülalisi tasuta kalasupp. Õhtul kell 19.30 esineb Maardu publiku lemmiklaulja Uku Suviste & Band ning kell 21 legendaarne Venemaa bänd Zemljane. Linnapäeva tähistamist lõpetab ilutulestik kell 22.

18. juulil tähistatakse linnapäeva ka Muugal, kus toimub Muuga kohvikute ja kogukonna päev, mis pakub tegevust ja mõtlemisainet erinevas vanuses külalistele.

Klounid ja seebimullid

Kell 13 oodatakse lastega peresid Viljapuu puiestee mänguväljakule, kus toimub perepogramm. Kavas on akroobaadi, klouni ja artistide esinemised, teater “Veer & Shpaga” etendused, mängud, võistlused, seebimullid, näomaalingud ja palju muud. Lapsed saavad sõita poniga. Õhtul kell 18 oodatakse muugalasi Muuga lasteaeda hoovi toredale ja hubasele maailmakohvikule, mis toimub Muugal esimest korda Muuga Seltsi ja kodanikualgatuse Minu Muuga 2035 aktivistide eestvedamisel. Menüüs on põnevad arutelud, mõnus seltskond ja Muuga tuleviku visualiseerimine.

Maardu sai linnastaatuse 17. juulil 1980. aastal ning iseseisva administratiivse üksuse staatuse 7. novembril 1991. aastal.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.