"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
Araabia Ühendemiraatide äridelegatsioon otsis Eestis koostöövõimalusi (0)
13. juuli 2021
Pixabay

Eestis käis kolmepäevasel visiidil kõrgetasemeline äridelegatsioon Araabia Ühendemiraatidest (AÜE), et edendada kaubandussuhteid ja leida uusi koostöövõimalusi, vahendas BNS.

AÜE majanduse ja rahvusvahelise kaubanduse aseministri Abdulnasser Al Shaali poolt juhitud visiidil kohtuti Eesti ettevõtjate ning riigi esindajatega.

Visiidi raames toimus ka majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi ning EAS-i poolt korraldatud kahepäevane äriseminar, kus kohtuti mitmete ettevõtetega nagu näiteks Nortal, CybExer Technologies, Cybernetica, Silen, Antegenes ja Datel. AÜE kaubanduse aseminister Abdulnasser Al Shaali kinnitas, et Eesti on AÜE jaoks oluline ja kiiresti kasvava olulisusega kaubanduspartner.

EASi Araabia Ühendemiraatide ekspordinõuniku Ege Devoni sõnul aitab riiklik tugi ja selline kõrgetasemeline visiit vajalikke uksi avada. “AÜE ja Dubai on väga kiiresti arenev piirkond ning Eesti ettevõtted näevad sealsetel turgudel uusi ärivõimalusi väga erinevas sektorites – olgu see IT, toit, kaitsetööstus või näiteks haridustehnoloogia,” ütles Devon ning lisas, et käesoleval EXPO aastal on Lähis-Ida piirkond eriti fookuses.

“Eesti ettevõtete on jaoks visiit hea võimalus kontaktide loomiseks ning juba on plaanis mitmeid jätkutegevusi koostöö jätkamiseks,” lausus Devon. Ärisidemete tihendamiseks plaanivad Eesti ja AÜE allkirjastada ka ühise koostöö memorandumi ja alustatud on mõlema riigi ettevõtete jaoks koostöökoja formaadi loomisega.

Delegatsioon kohtus veel majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi kantsleri Ando Leppimaniga, sai ülevaate e-Eesti parimatest praktikatest ja külastas Tallinna tehnikaülikooli toidu- ja fermentatsioonitehnoloogia arenduskeskust. Samuti tutvustati neile Eesti EXPO paviljoni kontseptsiooni ning meie osalemist kogu EXPO põhiprogrammis digilahenduste partnerina.

Delegatsiooni visiiti korraldas EAS koostöös välisministeeriumi ja Eesti saatkonnaga Abu Dhabis, majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi, maaeluministeeriumi, haridusministeeriumi ning keskkonnaministeeriumiga.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.