"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
Astri Grupp avab oma keskustes ja turgudel eelregistreerimiseta vaktsineerimispunktid (1)
13. juuli 2021
Ilja Matusihis

Astri Grupp hakkab alates 16. juulist koostöös riigiga pakkuma eelregistreerimata vaktsineerimist oma kaubanduskeskustes ja turgudel Tallinnas ja Narvas.

Vaktsineerimine avatakse juba sel nädalal – 16. juulil on võimalik vaktsineerida Narvas Fama keskuses ja 17. juulil Tallinna Keskturul. “Astri Grupp mõistab mitme turu ja kaubanduskeskuse haldajana oma vastutust ning võimalusi aidata kaasa vaktsineerimise kiirendamisele, et aidata pidurdada koroonaviiruse kolmanda laine tekkimist. Meil on hea meel olla sotsiaalministeeriumi ja terviseameti partneriks, pakkudes vaktsineerimiseks vajalikke pindu. Meie turge ja keskusi külastab päeva jooksul kümneid tuhandeid inimesi – eelregistreerimiseta vaktsineerimispunktide toomine inimeste igapäevasesse liikumistrajektoori on hea võimalus muuta vaktsineerimine senisest mugavamaks,” ütles Astri Grupi esindaja Tarmo Kleimann.

Vaktsineerimise viivad läbi tervishoiuteenuse osutajad. “Koostöös partneritega kinnitame esimesel võimalusel kõik vaktsineerimise kuupäevad. Praeguseks on paigas vaktsineerimine 16., 22. ja 29. juulil kell 16–19 Narvas. Lisaks on kinnitatud ka vaktsineerimine 17. juulil ja 22.–24. juulil kell 10–15 Tallinna Keskturul. Vaktsineerimiste täpne info tuleb Astri kodulehele,” lisas Kleimann.

„Qvalitas Arstikeskuse meeskond on olnud riigi partner vaktsineerimistegevuse algusest peale, alustades eesliinitöötajate vaktsineerimisega. Meie kogemus näitab, et asukoht on määrava tähtsusega, mistõttu on hea meel koostöös riigi ning Astri Grupiga luua võimalused neile, kes siiani end vaktsineerida ei ole saanud,“ lisas Qvalitas Arstikeskuse juhatuse esimees Tõnu Velt.

Qvalitas Arstikeskuse meditsiinivaldkonna projektijuht Serli Raudseping koordineerib Keskturu vaktsineerimispunkti tööd ning on eesmärgiks võtnud Hiiumaal tehtu. „Saime toona jõudsalt panustada soovitud 70%-lise hõlmatuse jõudmiseni. Tahame ka Tallinnas olla olemas nende jaoks, kel ei ole kas võimalust või tahtmist olnud siiani vaktsineerida.“

Raudseping lisab, et keskuste ja turgude juures vaktsineerimine on sama turvaline kui vaktsineerimiskeskuses ning aitab kaasa viiruse leviku pidurdumisele. „Kogenud tervishoiutöötajad hindavad vaktsineeritava terviseseisundit, vajadusel selgitavad vaktsineerimise kõrvalmõjusid ning viivad protseduuri läbi tervisebussis.“

Vaktsineerima tulles tuleb kaasa võtta isikut tõendav dokument ja arvestada ka 15-minutilise jälgimisajaga. Valida on võimalik ühedoosilise Jansseni ja kahedoosilise Pfizer-BioNTechi koroonavaktsiini Comirnaty vahel. Pfizeri vaktsiini puhul lepitakse kohapeal kokku ka teise doosi saamise koht ja aeg.

Tallinnas viib vaktsineerimist läbi Qvalitas Arstikeskus, Narva Fama Keskuses S Silmarõõm OÜ. Keskturu liikluskorralduse osas toetab Ramudden OÜ.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

inff
14. juuli 2021 09:27
https://events.ekspressmeedia.ee/epl_konverents Koroonakonverents Tallinnas 16.07.2021