"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
Merkel: Saksamaal jääb vaktsineerimine vabatahtlikuks (0)
13. juuli 2021
Rene Suurkaev

Saksamaa ei kavatse Prantsusmaa ja mõne teise riigi eeskujul koroona vastu vaktsineerimist teatud osale elanikkonnast kohustuslikuks teha, vahendas BNS. “Meie ei kavatse seda teed minna,” ütles kantsler Angela Merkel pärast Robert Kochi instituudi külastamist.

“Oleme selle etapi alguses, kus me ikka veel propageerime (vaktsineerimist), kus meil on vaktsiini rohkem kui inimesi, kes tahavad vaktsineerida,” lisas Merkel.

Saksamaal algas vaktsineerimine aeglaselt, kuid on suve edenedes hoogustunud ja teisipäevaks oli täielikult vaktsineeritud 42,6 protsenti täiskasvanud elanikkonnast. Ühe vaktsiinidoosi on saanud 58,5 protsenti.

Kuna Saksamaal on muutunud valdavaks ülinakkav delta viirustüvi, on Robert Kochi instituudi hinnangul vaja karjaimmuunsuse saavutamiseks vaktsineerida vähemalt 85 protsenti elanikkonnast. Leidub neidki, kes soovitavad valitsusel vaktsineerimise kohustuslikuks teha.

Nii avaldas valitsuse vakstineerimisstrateegia nõustaja, Saarlandi ülikooli geneetik ja Saksa eetikanõukogu liige Wolfram Henn teisipäeval vaktsineerida kõik õpetajad. “Õpetajad ja haridustöötajad kannavad oma elukutsevaliku tõttu erilist vastutust neile usaldatud inimeste ja nende perekondade ees,” ütles ta ajalehele Bild.

Prantsuse president Emmanuel Macron teatas esmaspäeval, et septembrist alates tehakse vaktsineerimine kohustuslikuks tervishoiu- ja hooldekodude personalile ja muude nakkuse eest kaitsetumate inimestega töötajatele. Sama on otsustanud Kreeka, Itaalia ja Suurbritannia.

Merkeli arvates see samm valitsuse usaldust ei suurendaks. “Ma arvan, et me saavutame usalduse vaktsineerimist reklaamides ja lastes võimalikult paljudel inimestel elanikkonnast hakata oma kogemuste põhjal vaktsiinisaadikuks,” ütles ta.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.