"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
Yellen: OECD maksulepet tõrjuvad riigid mõtlevad kindlasti ümber (0)
13. juuli 2021
Mats Õun

USA rahandusministri Janet Yelleni sõnul on ta kindel, et globaalset maksureformi tõrjuvad Euroopa Liidu riigid, nende seas Eesti, reformi lõpuks siiski omaks võtavad, vahendas BNS.

Yellen ütles, et esitas oma argumendid OECD leppe kasuks kohtumisel Iiri ja Eesti ministritega, kelle riigid ei ole veel plaaniga liitunud.

Laupäeval avaldasid reformikavale, mis näeb ette hargmaiste hiidude õiglasemat maksustamist, toetust tööstusriikide ühenduse G20 rahandusministrid. “Minu sõnum on, et see lepe on ajalooline ja on oluline, et kõik sellega liituksid,” ütles Yellen teisipäeval Brüsselis.

“Loomulikult hõlmab see kompromisse ja minu sisetunne ütleb, et need riigid tahavad leida viisi “jah” ütlemiseks,” ütles ta kohtumise järel.

Yellen lisas, et on rahul Euroopa Liidu otsusega enda digimaksu kava rahvusvahelise leppe sõlmimiseks edasi lükata.

EL pidanuks enda maksuettepaneku esitama sel kuul, kuid Washingtoni väitel oleks see võinud õõnestada kõnelusi rahvusvahelise leppe üle.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.