"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
OLETATAV PÕHJUSTAJA ON TEADA FOTOD! Kopli lahel eile õhtul avastatud reostus on pea täielikult likvideeritud (0)
14. juuli 2021
Foto: PPA

Teisipäeva õhtul avastati Kopli lahel õhuke merereostuse kiht, mille kaldale jõudmise takistamiseks käivitati reostustõrjeoperatsioon. Politsei- ja Piirivalveameti (PPA) laevastiku laeva Raju meeskond traalis reostust, kasutades selleks absorbentpoomi ning praeguseks on reostus sisuliselt likvideeritud.

Vaata galeriid (4)

Fotod 13. juulil avastatud reostusest.

Teisipäeva pärastlõunal kella 16.50 paiku teatas Kopli lahel liikunud jeti juht õhukesest merereostuse kihist piirkonnas. PPA merevalvekeskus saatis kohapeale politsei mootorpaadi M-15 ja laeva Raju ning reostuse ulatusest parema ülevaate saamiseks kaasati lennusalga lennuk. Lennukimeeskond tuvastas, et piklik reostuselaik oli ca 3,4 kilomeetrit pikk ja 0,2 kilomeetrit lai ning ulatub Bekkeri sadama juurest Kakumäe sadama ja Kopli poolsaare tipuni.

“Raju meeskond lõpetas reostustõrje eile kella 22.30 paiku. Kontsentreeritumas alas õnnestus absorbentpoomide abil reostust piirata. Kogu reostust likvideerida ei olnud võimalik, sest kiht oli sedavõrd õhuke ning hajus osaliselt ise,” ütles PPA mereturvalisuse grupi juht Marge Kohtla.

Täna hommikul kontrollis piirkonda mootorpaadi M-15 meeskond, kes tuvastas väiksemad reostuse laigud.

“Kella 10 paiku tegi lennusalk Kopli lahe kohal vaatluslennu ning selleks ajaks oli reostus pea täielikult hajunud. Praegu on keset lahte veel väike reostuse laik, kuid ka see on hajumas,” märkis Kohtla.

“Tuvastasime eile ka reostuse võimaliku allika, täpsemate asjaolude selgitamisega tegeleb Keskkonnaamet.“

Keskkonnaameti järelevalveosakonna Harjumaa büroo juhataja Tarmo Tehva sõnul käivad praegu toimingud reostuse ja selle võimaliku tekitaja täpsustamiseks.  

“Eile õhtul käisid keskkonnaameti inspektorid merel ning võtsid proovid nii reostuslaigult kui kahtlusaluselt laevalt. Proovid lähevad laborisse, ootame nende vastuseid. Samuti ootab veel välja selgitamist see, kui suur kogus õli merre lekkis,” ütles Tehva.

“Praeguseks on  teada, et ühel Bekkeri sadamas süvendmistöid teinud laeval oli probleeme hüdraulikaga ja esialgne pilt, mis meile merel avanes, annabki alust arvata, et tegu oligi hüdraulikaõli lekkega. Leke suleti kohe, kui see avastati ning kahtlusalune laev läheb remonti,” lisas ta.

Tehva sõnul ei ole praegu teada, et mõni lind või mereloom oleks õliga määrdunud või et reostus randa jõudnud. Reostuse tekke põhjuste ja lekkinud õli koguse selgitamiseks on Keskkonnaamet alustanud väärteomenetluse.


Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.