"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
Järgmisest nädalast kontrollitakse kaupluste ja müügisaalide desinfektsioonipunkte (0)
14. juuli 2021
Selleks, et kasutaja saaks teha teadlikke valikuid desinfektsioonipunktis välja pandud toote kasutamiseks (nt allergeenide vältimiseks), peab tarbijale olema esitatud teave desinfektsioonipunktis kasutatava desinfitseerimisvahendi kohta. Foto: Mats Õun

„Desinfektsioonipunktide kontrollimise eesmärk on tõkestada COVID-19 kolmanda laine tekkimist ja vähendada viiruse levikut,“ selgitas Terviseameti peadirektor Üllar Lanno.„COVID-19 levib peamiselt piisknakkusega inimeselt inimesele rääkimisel, köhimisel ja aevastamisel. Parim viis viiruse leviku tõkestamiseks on hea kätehügieeni järgimine, distantsi hoidmine,maski kandmine rahvarohketes siseruumides ning mustade kätega silmade, nina ja suu katsumise vältimine,“ sõnas ta.

Terviseamet alustab koostöös Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Ametiga desinfektsioonipunktide kontrollimist. Kontrollitakse desinfitseerimisvahendi olemasolu, koostist ja märgistust.

Lanno sõnul on epidemioloogilises vaates oluline võtta kasutusele kõik ennetavad meetmed, et saaksime hoida ühiskonna avatuna. „Meie jaoks on oluline, et kaubanduskeskustes oleks olemas selleks vajalikud ja nõuetele vastavad vahendid,“ selgitas ta.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.