"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
Tallinna Vanalinna Päevade kontserdipiletid on müüki paisatud (0)
14. juuli 2021
Albert Truuväärt

Piletilevis on nüüdsest võimalik soetada festivali tasuliste kontsertide pileteid. Kõik kontserdid toimuvad ajalooliselt olulistes kohtades Tallinna vanalinna südames.

Püha Katariina Kirik Vene tn 14a/Katariina käik ) oli keskajal Põhja-Euroopa ja praegusel ajal ühtlasi Tallinna suurim kirik. Kirik on oma suurepärase aura ja akustikaga kujunenud armastatud kultuuripaigaks. Asukohaga otse linnasüdames, jääb ta vaid ca 200 m kaugusele Raekoja platsist.

Tänaseks on 13.-14. sajandil rajatud hiiglaslikust uhkest kirikuhoonest, mis tegutses Dominiiklaste kloostri kirikuna ligi 300 aastat, järele jäänud vaid osa. Katariina kirik hävis peale reformatsiooni toimunud suures tulekahjus. Seniajani on säilinud suurepärased portaalid, osa müüre ja põrandaalune matmispaik.

Tallinna Raekoda on ehitatud 13. sajandi II pooles, esmakordselt mainiti raekoda kirjalikes allikates aastal 1322. Oma tänasel kuju valmis hoone 1404.aastal. Linnavõim töötas raekojas 1970. aastani, ent tänaseni täidab raekoda linnavalitsuse esindushoone rolli. Külastajaid võtab raekoda vastu kontserdipaiga ja vaatamisväärsusena.

Kontserdid:

13. augustil kell 17:00 Tallinna Raekojas CARO BELLA kontsert (Barokiajastu duette ja aariaid teatraalses võtmes esitavad: Ksenia Rossar (sopran), Ka Bo Chan (kontratenor) ja ansambel Ars Revalia)

13. augustil kell 17:00 Katariina kirikus Anna Kaneelina kontsert.

14. augustil kell 19:00 Katariina kirikus Mari Kalkuni kontsert.

15. augustil kell 20:00 Katariina kirikus Anna Kaneelina kontsert.

Tutvu Tallinna Vanalinna Päevade programmiga siin.

Pikemat artiklit prorammi kohta saab lugeda siin.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.