"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
Uuring: 88% inimestest ennustab hindade jätkuvat kasvu (0)
14. juuli 2021
Foto: Pixabay

Uuringufirma Norstat viis läbi küsitluse, mille kohaselt 49 protsenti vastanutest arvas, et kaupade ja teenuste hinnatõus jätkub aasta jooksul praeguses tempos ning 39 protsendi hinnangul hakkavad hinnad tõusma veelgi kiiremini.

Uuringu kohaselt prognoosib viis protsenti vastanutest, et hinnad jäävad lähema aasta jooksul samaks ning vaid kolm protsenti, et kaupade ja teenuste hinnad võiks kasvava konkurentsi tõttu langeda.

Norstati juhi Evelin Pae sõnul prognoosivad praegusest kiiremat hinnatõusu kõige enam 60 – 72-aastased vanemaealised. „Üleüldiselt hindavad madalama sissetuleku ning põhiharidusega inimesed hinnatõusu kiiremaks kui kõrgema sissetuleku ning haridustasemega inimesed. Esimesi mõjutab see ka enam ja pessimistlik olemiseks on rohkem põhjust,“ ütles Pae.

Regioonides hindavad hinnatõusu tõenäosust kõige kõrgemaks Kesk-Eesti elanikud. Kirde-Eestis on keskmisest veidi enam neid, kes arvavad, et hinnad jäävad aasta jooksul praegusele tasemele. Üldiselt hindavad venelased üle Eesti hinnatõusu tõenäosust suuremaks kui eestlased.

Norstat viis küsitluse tänavu juunis läbi 1000 tööealise elaniku seas üle Eesti.
Norstat on Euroopa juhtiv andmekogumisettevõte, mis teostab andmekogumist kõigi meetodite lõikes alates veebiküsitlusest lõpetades telefoni- ning näost-näkku intervjuudega. Norstat tegutseb 12 riigis üle Euroopa.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.