"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
Vene Teater hakkab Viimsis “Eesti matust” mängima (0)
14. juuli 2021
Foto: Vene Teater

Soojadel suveõhtutel kutsub Vene Teater nautima vabaõhuetendust „Eesti matus“, mille Andrus Kivirähki kultusnäidendi põhjal lavastas Üllar Saaremäe.

Etendus toimub imelises kohas – Viimsi vabaõhumuuseumis. Merekohin, ajalooliste taluhoonete atmosfäär ja värske õhk lasevad näidendi tekstil kõlada mõjuvamalt, kororiitsemalt, elavamalt. pakkudes teatrikülastajatele unustamatuid elamusi.

Seda eneseiroonilist, kohati valusalt naljakat ning samas nukra alatooniga lugu armastavad nii teatritegijad ise kui ka publik. Seepärast kutsumegi teatrisõpru veetma Viimsi vabaõhumuuseumi kaunil merekaldal üks imeline õhtu ja nautima seda kaasakiskuvat lugu Vene Teatri suurepärase näiteseltskonna esituses.

Lisaks on külastajatel võimalus etenduse eel või vaheajal jalutada muuseumi territooriumil, külastada sealseid kalurimajakesi, taluhooneid ja teha lähemat tutvust kaluriküla eluga.

Et muuta teatrikülastus mugavamaks pakub teater võimalust sõita Viimsisse spetsiaalse teatribussiga, mis väljub Vene Teatri juurest ja toob külastajad pärast etendust linna tagasi.

Etendused toimuvad 29. juulist 8. augustini.

Osades: Eduard Tee, Katrin Sutt, Larissa Savankova, Artjom Garejev, Sergei Tšerkassov, Leonid Ševtsov, Juri Žilin, Jelena Jakovleva, Jekaterina Kordas/ Marina Malova.

Lavastusmeeskond:
Lavastaja – Üllar Saaremäe / Kunstnik – Vadim Fomitšev / Helilooja – Siim Randla / Valguskunstnik – Anton Andrejuk / õlge vene keelde – Boris Tuch

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.