"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
Kelly Sildaru ja Karl Vilhelm Valter õpetavad video abil noori tõukerattaga turvaliselt sõitma (0)
14. juuli 2021
Kelly Sildaru.

„Meil on hea meel, et saame koostöös Bolti, Kelly ja Karliga valminud kaasahaarava arvutimängu-stiilis videote abil pöörata tähelepanu niivõrd aktuaalsele teemale nagu elektrilise tõukerattaga linnaruumis ohutu liiklemine. Videotes käsitletakse põhilisi kergliiklejate turvalisusreegleid nagu kiivri kandmine, tõukerattale ette nähtud sõiduraja kasutamine, kiiruse valik ja parkimise kord,” ütles Kesklinna vanema asetäitja Jelena Kalbina.

Tallinna kesklinna valitsuse ja tõukerataste renditeenust pakkuva ettevõtte Bolt koostööprojektina on valminud õpetlikud videod, milles tuntud eesti noored Kelly Sildaru ja Karl Vilhelm Valter näitavad, kuidas tõukerattaga turvaliselt sõita. 

Kahes videos tutvustavad tuntud vigursuusataja Kelly Sildaru ja “Rakett 69” seitsmenda hooaja võitja Karl Vilhelm Valter tõukerattaga liikumise reegleid ja annavad soovitusi, kuidas tõukeratast turvaliselt kasutada. Tuntud videomängu GTA stiilis tehtud videod kõnetavad eelkõige noori. 

Lisaks loosivad Bolt ja Kesklinna Valitsus kõikide tõukerattasõprade vahel viis paari kiivreid. Osalemiseks on vaja kirjutada Karl Vilhelm Valteriga video kommentaarides Kesklinna valitsuse Facebooki lehel oma sõbra nimi, et nii kommentaari autor kui ka tema sõber saaksid endale kiivri võita. Võitjate nimed avalikustatakse järgmisel esmaspäeval, 19. juulil.  

“Nagu iga teise liiklusvahendi puhul, on ka elektrilise tõukerattaga sõites ohutuse tagamine sõitja vastutus. Ohutu liikluskultuur on Boltile väga oluline ja loomulikult tahame anda endast kõik, et iga sõitja mõistaks, kuidas tõukeratastega turvaliselt liigelda. Vastutustundlikult liigeldes saame kaitsta nii iseennast kui teisi õnnetuste ja ohtlike olukordade eest,” ütles Bolti tõukerataste spetsialist Aleksandr Lilišentsev.

Videod on leitavad Kesklinna valitsuse Facebooki-lehelt.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.