"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
JUBA SEL NÄDALAVAHETUSEL Botaanikaed esitleb roosipäevadel sadu roosisorte (0)
15. juuli 2021
Albert Truuväärt

Tallinna botaanikaaia roosipäevad toimuvad 17. ja 18. juulil ja enim tähelepanu pälvivad pinnakatte- ehk padjandroosid.

Kahe päeva vältel saavad roosihuvilised osaleda põnevatel ekskursioonidel ja taimekaitsetöötoas, nõu saab küsida roosikasvatusspetsialistidelt ning kaasa osta roosiistikuid. Juulis näeb botaanikaaia rosaariumis õitsemas ligi 680 roosisorti ja kokku üle 3000 roosi.

“Sel aastal soovime külastajate tähelepanu pöörata pinnakatte- ehk padjandroosidele, mida saab kasvatada suuremate pindade ühtlaseks katmiseks. Pinnakatteroosid on väga õiterohked, tekitades maapinnale vahva õitevahu,” ütles roosipäevade kuraator, botaanikaaia rosaariumi vanemaednik ja Eesti Roosiklubi juhatuse esimees Toomas Türk, kes juhatab roosipäevadel ekskursioone nii laupäeval kui ka pühapäeval algusega kell 13.

“Tänavu saab roosipäevadel viimast korda heita pilku uhkele rosaariumile, mille elanikud vahetatakse lähiaastatel kõik uute vastu välja,” lisas Türk.

Põllumajandus- ja toiduamet tutvustab roosipäevadel erinevate karantiinsete taimekahjustajate levikuviise, kuidas neid ära tunda ja eristada ning tagajärgi, mida need võivad taimedele põhjustada. Lisaks tuletatakse meelde ka reisijatele kehtivad keelud ja piirangud ehk mida peab teadma kolmandatest riikidest taimede ja taimsete saaduste kaasatoomise kohta.

Laupäeval algusega kell 19.30 korraldab Pille Lille Muusikute Fond rosaariumis kontserdi “Roosid lõunast”. Esinevad sopran Marion Melnik, mezzosopran Annaliisa Pillak ja tenor Andres Köster, klaveril saadab Tiina Kärblane. Kavas on Mozart, Strauss, Puccini ja Offenbach.

Tutvustatakse kodumaist ja Saksa hoolduskosmeetikat, taustaks musitseerivad saksofonist Marina Štšigorets-Sokolova ja tšellist Aleksandr Smirnov.

ROOSIPÄEVADE KAVA

Laupäev, 17. juuli

Kell 11.00 jalutuskäik botaanik Urmas Laansooga (eesti keeles)

Kell 12.00 taimekaitse töötuba taimekaitsespetsialist Pille Hermanniga (eesti keeles)

Kell 13.00 jalutuskäik vanemaednik Toomas Türkiga (eesti keeles)

Kell 11.00 jalutuskäik giid Maria Strukovaga (vene keeles)

Kell 13.00 jalutuskäik giid Maria Strukovaga (vene keeles)

Kell 19.30 kontsert “Roosid lõunast” (piletiga)

Pühapäev, 18. juuli

Kell 11.00 jalutuskäik botaanik Urmas Laansooga (eesti keeles)

Kell 12.00 taimekaitse töötuba taimekaitsespetsialist Pille Hermanniga (eesti keeles)

Kell 13.00 jalutuskäik vanemaednik Toomas Türkiga (eesti keeles)

Kell 11.00 jalutuskäik giid Maria Strukovaga (vene keeles)

Kell 13.00 jalutuskäik giid Maria Strukovaga (vene keeles)

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.