"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
Eesti annetab 400 000 vaktsiinidoosi Sahara-tagusele Aafrikale (0)
15. juuli 2021
Ilja Matusihis

Valitsus otsustas täna, et Eesti annetab koroonaviiruse pandeemiaga võitlemiseks 400 000 doosi AstraZeneca vaktsiini Sahara-tagusele Aafrikale.

Juuni keskel otsustas valitsus kokku 800 000 vaktsiinidoosi annetamise. Toonane otsus nägi ette, et 400 000 doosi annetatakse kahepoolselt idapartnerluse riikidele ning 400 000 doosi üleilmse COVID-19 vaktsiinide jagamise mehhanismi COVAX kaudu.

Tänase otsusega täpsustas valitsus, et COVAXi kaudu annetatavad AstraZeneca vaktsiinidoosid lähevad Sahara-tagusele Aafrikale. Piirkonna riikide seas on nii Mali, kus Eesti panustab rahutagamisse, kui ka Keenia ja Uganda, kus Eestil on projektid arengukoostöö ja digitaliseerimise valdkonnas.

Eesti osaleb ELi kõigis vaktsiinide eelostulepingutes ning kuna reserveeritud vaktsiinidooside kogus ületab Eesti elanike vajadusi, annetatakse üle jäävad AstraZeneca vaktsiinidoosid nendele riikidele, kuhu vaktsiin pole seni jõudnud või on jõudnud väga väikestes kogustes. Vaktsiinide annetamist korraldavad koostöös sotsiaalministeerium, välisministeerium, kaitseministeerium ja terviseamet.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.