"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
FOTOD! Pirita koolides käib hoogne ehitustöö (0)
15. juuli 2021
Merivälja kooli remont. Foto: Pirita LOV

„Esialgu on hoonete juures tehtud küll rohkem lammutustöid kui uut ehitatud ning praegu on osa mõlemast koolist ilma katuseta. Merivälja kooli juures on enamik lammutustöid tehtud ning nädala lõpuks saadakse sellega ühele poole ka Pirita majandusgümnaasiumis,” ütles Pirita linnaosa vanem Tõnis Liinat.

Merivälja kooli remont. Foto: Pirita LOV

Merivälja kooli ja Pirita majandusgümnaasiumi rajatakse kokku juurde ligi 1000 ruutmeetrit pinda. Mõlemad koolid saavad ajakohase ventilatsioonisüsteemi. Tööde tähtaeg on oktoober.

“Samal ajal vana välja lõhkumisega on jõutud juba ka ehitada. Näiteks Pirita majandusgümnaasiumis on käsil liftišahti tegemine ja Merivälja koolis laotud uusi seinu,” märkis linnaosa vanem.

Liinat lisas, et mõlema kooli laiendamistöödega ollakse graafikus, kuigi ehitajatele on objektid pingelised ehitusmaterjalide tarnete ja hinna pärast. Samuti kruvib pinget ajagraafik, sest kooliaasta alguseks peaksid suuremad tööd tehtud saama.

Pirita majandusgümnaasiumi remont. Foto: Pirita LOV

Pirita majandusgümnaasium saab juurde umbes 700 ruutmeetrit pinda ja Merivälja kool üle 200 ruutmeetri pinda.

„Koolid saavad juurde klassiruume ning abiruume, kabinette ja töökabiine. Mõlema kooli puhul on väga oluline, et ehitatakse uus ajakohane ventilatsioonisüsteem,” tõi linnaosavanem esile. Lisaks lahendatakse juurdeehituse käigus liikumispuuetega inimeste liikumise probleem Pirita majandusgümnaasiumis – sügisest töötab koolis lift. Merivälja koolis vahetatakse aga välja osa aknaid, et koolimajas oleks nõuetekohane loomulik valgus. Samuti saab kogu Merivälja kool ühtse välisilme.

Merivälja kooli juurdeehitise teeb Riser Ehitus OÜ, riigihanke lepinguline tööde maksumus on 978 000 eurot (käibemaksuta) ja tähtaeg 15. oktoober. Pirita majandusgümnaasiumi ehitab AS EVIKO. Tööde maksumus 1,62 miljonit eurot (käibemaksuta) ja tähtaeg 6. oktoober.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.