“Kui vanemad lähevad lahku, on nad ise kriisis ja käituvad sageli nagu lapsed. Nende laps satub siis oma vanemate, kahe väikese lapse tasemel käituva täiskasvanu vahele."

Ly Rüüs, Mustamäe sotsiaalhoolekande osakonna juhataja
SEB Panga juht: laenunõudlus on suurenemas, ent hoiused kasvavad endiselt kiiresti (0)
15. juuli 2021
SEB Panga juhatuse esimees Allan Parik. Foto: Scanpix

“Võib arvata, et majanduskeskkonna jätkuv tugevnemine ja koroonakriisist põhjustatud teadmatuse vähenemine jätkavad järgnevatel kuudel ettevõtete investeerimisjulguse toetamist,” ütles SEB Panga juhatuse esimees Allan Parik SEB Eesti üksuse kuue kuu tulemusi kommenteerides.

Parik lisas, et klientide huvi finantseerimise vastu teises kvartalis suurenes, eriti aktiivne oli eraisikute laenuturg. “SEB laenuportfell suurenes teises kvartalis 2,4 protsenti, jõudes ligi 6 miljardi euroni. Klientide hoiused kasvasid samas 10,5 protsenti ning olid poolaasta lõpuks 5,4 miljardit. Sama trendi jätkudes on laenu ja hoiuse portfellid juba mõne kvartali pärast samas suuruses ehk kodumaine sääst kataks täies mahus finantsseerimise vajaduse.” 

Kiires kasvus on pangajuhi sõnul ka klientide arv, kes soovivad oma säästusid tootlikumalt investeerida. “Investeerimishuviliste paremaks teenindamiseks tõime teises kvartalis turule Baltikumi esimese robot nõustaja, mis aitab kliendil mobiiltelefonis leida talle sobilik investeerimislahendus. Robotinvestor on klientide poolt hästi vastu võetud, lühikese ajaga oleme nii aidanud regulaarse investeerimisega alustada ligi tuhandel kliendil.”

Tarbimislaenude turu korrastumine

Parik tõdes, et investeerimise kõrval on tema hinnangul teine läbimurre toimumas tarbimislaenude turul. “Tarbimislaenude intressid on Eestis olnud Euroopa kõrgeimad ja leidsime, et see ei ole kohane meie turu arengutasemega. Oleme hoidnud oma tarbimislaenu pakkumist kolmandiku võrra soodsamana turu keskmisest ning näeme, et turg tuleb muudatusega kaasa ja väikefinantseerimise keskmine intress on aastaga vähenenud turul viiendiku võrra,” märkis Parik.

“Tarbimislaenude krediidikulukuse määr on samas turul vähenenud poole vähem kui intressid, seega tasub klientidel pöörata laenutingimuste võrdlemisel tähelepanu teenustasudele ja intressiarvestuse läbipaistvusele,” soovitas ta.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.