"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
LÄBI AEGADE SUURIM MEREPIDU - SAIL TALLINN GALERII! Laupäeval esinesid legendaarsed Apelsin ja Smilers (0)
16. juuli 2021
Albert Truuväärt

Vanasadama kruiisialal, Patarei merekindluses, Lennusadamas ja Noblessneri jahisadamas toimub 16.–18. juulini läbi aegade suurim merepidu Sail Tallinn. Mitmekülgne ja meeleolukas kolmepäevane programm koondab enda alla enam kui 200 artisti Eestist ja välismaalt. Igas sadamas on avatud lastealad ja kaubandusalleed. Eesti disainerite uusim looming on väljas Kruiisialal pop-up disainitänaval. Pealinna saabub ka ligi 20-pealine uhke laevastik. Vaata kogu kava!

Vaata galeriid (62)

Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsevi sõnul on tegu läbi aegade uhkeimate merepäevadega, mis toimuvad tänavu ära jäänud The Tall Ships Races 2021 Tallinna asemel. „Kuna töö ja ettevalmistus selle suurejoonelise sündmuse korraldamiseks kestis enam kui aasta, siis läks nii hästi, et sel aastal korraldame Tallinna kesklinna neljas sadamas merepidustused, mis on suuremad kui iial varem,“ lausus Belobrovtsev. Muutunud on ka merepäevade nimi, tänavu toimuvad pidustused Sail Tallinn x The All Ships Races 2021 Tallinna nime all. 

Vaata galeriid (37)

Sail Tallinna turundus- ja kommunikatsioonijuh Kati Remmelkoor sõnab, et merepidustuste programm keskendub traditsiooniliselt ennekõike merelistele tegevustele. Sadamates ootavad kõiki uudistama siia saabunud uhked purjelaevad, suurimad neist on ligi 70 meetrit pikad. Merele saab nii laevaga, veesuuskadega, wakesurf-lauaga, SUP-lauaga või kajakiga. Laupäeval saavad Lennusadamas end purjetamises proovile panna ka erivajadustega inimesed. Kruiisialal on kohal legendaarsed kalakokad Hanno Kask ja Vladislav Koržets, kes võtab kaasa ka poja. Kokad õpetavad meresaadustest valmistama parimaid roogasid, mida saab kohapeal maitsta. Pere pisemad saavad aga oma silmaga näha, milline näeb välja merepäästeoperatsioon koerte kaasabil. 

„Loomulikult ei puudu ka muusika ning esiletõstmist väärib maailma üks tunnustatumaid ja autentsemaid Queeni tribuutbände Break Free, kes astub üles 16. juulil kell 19.30 Kruiisialal,“ ütles Remmelkoor. Kolmel päeval astub Sail Tallinna lavadel üles Eesti artistide paremik. „Pühapäeval kell 14 annab Noblessneris ühe viimastest kontsertidest senises koosseisus kaitseväe orkester koos Grete Paia ja Uku Suvistega,“ lisas Remmelkoor.

Sail Tallinn raames esineb neljas sadamas kokku viiel laval, kolme päeva jooksul ligi 70 erinevat bändi ja enam kui 200 muusikut. Teiste seas Ewert and The Two Dragons, Smilers, Traffic, The Swingers, Regatt, Kosmikud, Gram-Of-Fun, Vaiko Eplik & Eliit, Miljardid, Frankie Animal, Pluuto ja Villemdrillem jpt. Mitmekülgset muusikalist meelelahutust jagub kõikidesse sadamatesse ja kõikideks päevadeks.

Sail Tallinn raames stardib pühapäeval, 18.juulil kell 19.00 Tallinna lahelt esmakordselt toimuv Baltic Regatta 2021. Regatt sünnib koostöös Klaipeda ja Szczeciniga, kes pidid sarnaselt Tallinnale võõrustama tänavu The Tall Ships Races laevastikku. Kõik regatil osalevad laevad on Sail Tallinn merepeo ajal avatud rahvale tasuta külastamiseks ja uudistamiseks Lennusadamas ja Noblessneri sadamalinnakus.

Igas sadamas on mõeldud ka lastele – jagatakse tarkust, tehakse sporti ja hüpatakse uutesse kõrgustesse. Üle pika aja saavad Kruiisiala disainitänaval kokku disainerid, et pakkuda huvilistele parimat Eesti moe-, aksessuaari-, toote- ja sisustusdisaini. Aasta vaikust on inspireerinud looma ning oodata on uute kollektsioonide esmaesitlusi ja ka täiesti uusi avastusi.

Sail Tallinnale paneb ilusa punkti esimest korda toimuv Baltic Regatta 2021, mis korraldatakse koostöös Klaipeda ja Szczeciniga. „Suured laevad lahkuvad siinsetest sadamatest 18. juuli keskpäeval ja alates kella 14 koondutakse Tallinna lahel toimuvale suurejoonelisele purjeparaadile. Paremad kohad erakordse vaatepildi jälgimiseks on Vanasadama kruiisiala promenaad, Linnahalli katus, kõik kesklinna sadamad ja Pirita tee,” ütles Remmelkoor.

Eesti suurim merepidu toimub 16.–18. juulini Vanasadama kruiisialal, Patarei merekindluses, Lennusadamas ja Noblessneri sadamalinnakus. 

NB! Terviseameti nõude kohaselt kehtib Vanasadama kruiisialal, Patarei merekindluses, Lennusadamas ja Noblessneri Sail Tallinna programmi alal eraldiseisev külastajate piirang, milleks on 5000 inimest.

Reedel, 16. juulil astuvad Sail Tallinn raames publiku ette mitmed tuntud Eesti ansamblid ja ka külalised kaugemalt:

 • 16.00 – Ewert and the Two dragons Vanasadama kruiisialal
 • 16.00 – Koit Toome & Bänd Lennusadama alal
 • 17.00 – Viimsi tuleb Tallinnale külla, toimub galakontsert armastatud lauljatega Vanasadama kruiisialal. Gerli Padar ja Kelli Uustani, Inger, Laura, Stig Rästa, Carlos ja Raul Ukareda, Aarne Saluveeri laululapsed
 • 17.00 – Ziggy Wild Noblessneri alal
 • 18.00 – Liis Lemsalu bänd Lennusadama alal
 • 18.00 – Miljardid Vanasadama kruiisialal
 • 19.00 – Dramamama Noblessneri alal
 • 19.30 – Queeni tribuutbänd “Break Free” Vanasadama kruiisialal
 • 21.00 – Kosmikud Noblessneri alal

Laupäeval, 17. juulil esinevad Sail Tallinn raames muuhulgas:

 • 14.00 – Apelsin Vanasadama kruiisialal
 • 14.30 – Smilers Lennusadama alal
 • 16.30 – Traffic Lennusadama alal
 • 16.30 – Regatt Vanasadama kruiisialal
 • 17.00 – Jaagup Tuisk Noblessneri alal
 • 19.00 – Vaiko Eplik & Eliit Noblessneri alal
 • 21.00 – Gram Of Fun Noblessneri alal

Pühapäeval, 18. juulil astuvad teiste seas publiku ette:

 • 12.00 – Kaitseväe orkester, solistid Grete Paia, Uku Suviste Noblessneri alal
 • 13.15 – L’Dorado Vanasadama kruiisialal
 • 15.00 – Marianne Leibur trio Vanasadama kruiisialal
 • 14.00 – Swingers. Solistid: Tanja Mihhailova-Saar, Birgit Sarrap ja Ott Lepland Lennusadama alal
 • 15.30 – Frankie Animal Lennusadama alal

Tutvu kogu programmiga: www.tallshipstallinn.ee/programm.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.