"Tallinn on vinge koht, sest siin katsetatakse paljusid asju."

Jenni Partanen, Tallinna tehnikaülikooli tulevikulinna professor
FOTOD JA VIDEO! Tallinn avanes uues kohas merele - avati uus kruiisiterminal ja promenaad (0)
16. juuli 2021
Foto: Mats Õun

“On üks väga õige põhimõte – turistide jaoks tuleb arendada linna nii, et see oleks eelkõige sobilik ja mugav kohalikele inimestele. Mulle tundub, et see kruiisiterminal ongi hea näide sellest, kus on arvestatud loomulikult nii turistide huvidega, aga eelkõige on see linnaruumi lahendus,” ütles linnapea Mihhail Kõlvart Vanasadama uue kruiisiterminali avamisel.

Vaata galeriid (79)

Vanasadama uue kruiisiterminali kaldteed mööda rullus alla mitte punane vaip, vaid sinine – merekarva – ja kruiisiterminali promenaad oligi avatud. 

Kruiisiterminal on osa kogu Vanasadama arendusplaanist Masterplaan 2030. “Me tegime Masterplaani kogu alale ja ükshaaval need objektid siin nüüd valmivad,” oli Tallinna Sadama juhatuse esimees Valdo Kalm rahul. “Need on objektid, mida meil on põhiäri jaoks vaja ja kruiisiterminal on meie põhiäri. Aga siin on väga oluline komponent ka linnarahvale ehk jalakäijate promenaad Põhjamuuli otsa, mis on ligi kilomeeter pikk ja mis kõige tähtsam – see on kõigile avatud.” 

Kruiisiterminali oli rahulikum koroona ajal ehitada, kinnitas Valdo Kalm. “Saime tähtajaks valmis ja tõepoolest, selle ehitise puhul oli koroona “positiivne”. Meie põhiärile see muidugi nii hästi ei mõjunud.”

Projekteerimine esitas mitmeid väljakutseid

Kruiisiterminali üks autoritest, arhitekt Ralf Lõoke nimetas mõned väljakutsed, millega projekteerimise käigus rinda pista tuli. “Esiteks krundi kuju, mis pole traditsiooniline. Ta on piki kallast, mistõttu logistika ei saa tulla otse linnast sadamasse sisse. See omakorda andis uue võimaluse mööda seda kaldafronti liikuda. Meie jaoks oli väga oluline, et me suudaks ruumi siin maja katusel avada. Et ei oleks tupik, vaid saaks hoonest üle kõndida ja vallutada muuli tipp.”

Terminalis on mereküte, mis pole meil siiamaani eriti tavaline olnud. Katusel on ülisuur päikesepaneelide osa ja kõik see viitab, et tegu on jätkusuutliku rohelise mõtlemisega projekteerimises.

“Ma loodan, et avatud ruumi osakaal hakkab genereerima mingeid uusi tegevusi,” ütles Lõoke. “Siin on tegelikult ette nähtud ka elektri- ja veeotsad sinna tahapoole, et kui hakkab tekkima mingeid pop-up üritusi või lausa statsionaarsemaid kohvikuid näiteks, siis oleks see väga tore.”

Koostöö linnaga on olnud edukas

Tallinna Sadama juhatuse esimees kiitis koostööd linnaga. “Võib öelda, et esimene etapp oli meil Reidi tee,“ ütles ta. „Me näeme kuidas rahvale see meeldib. See pole Reidi tee, see on Reidi park.” 

Tallinna linnapea Mihhail Kõlvarti hinnangul on Tallinna sadam on hea näide sellest, et linna plaanide elluviimisel on meil olemas hea partner, kes mõistab, et linnaruumi ei saa käsitleda üksikute projektide kaupa.

“Me ei saa rääkida eraldi Linnahalli alast ja Tallinna Sadama alast. Tegelikult on see kõik ühtne mereäärne ala ja seda tulebki tervikuna arendada. Meil on põhimõtteline arusaam, et merelinnana Tallinn peabki olema merele rohkem avatud,” tõdes Kõlvart. “Aga samas kõik mereäärsed alad peavad olema omavahel ka linnaruumiliselt seotud ja linlastele atraktiivsed. Mitte lihtsalt avatud, vaid see peab tooma ka lisaväärtust. See kõik vajab kontseptuaalset lähenemist.”

Tallinna linn on linnapea sõnul loomulikult turistidest huvitatud. “Viimased kaks aastat näitasid, et meie majandus sõltub väga suures osas turistidest. Loodame, et normaalne elu tuleb tagasi ning koos sellega ka turistid. Selleks on vaja olla valmis,” märkis Kõlvart.

Linnapea ütles, et ka turistide puhul peavad linnaruum ja linna lahendused olema mugavad. “On üks väga õige põhimõte – turistide jaoks tuleb arendada linna nii, et see oleks eelkõige sobilik ja mugav kohalikele inimestele. Mulle tundub, et see kruiisiterminal ongi hea näide sellest, kus on arvestatud loomulikult nii turistide huvidega, aga eelkõige on see linnaruumi lahendus.” 

“Järgmiseks alaks linna avamisel merele on loomulikult Linnahall,“ tunnistab Mihhail Kõlvart. „Jällegi ei räägi me ainult kultuuriasutusest, me räägime linnaruumist, suurest mereäärsest alast, mida on vaja arendada lähtuvalt suurest kontseptsioonist. Tegelikult tahaks tulevikus näha esiteks promenaadi alates Pirita teelt Reidi teele, siis sadamaala, Linnahalli ala ja Kultuurikilomeeter. Mere äärde võiks tekkida kultuurikvartal. Kultuurikatel, Linnahall ja loodetavasti ka ooperimaja. Vanalinn ja Skoone bastion. See ongi terviklähenemine ja suur kontseptsioon.“

Uued vaated, uued maitsed

Valdo Kalm kiidab, et praegu avatud etapi puhul räägime ligi kilomeetri pikkusest promenaadis, kust avanevad täiesti uued vaated Tallinnale. “Muuli otsast kus paljud pole kunagi käinud, on võimalik vaadata merd, päikeseloojangut ning sisenevaid-väljuvaid laevu. Lisaks sellele on ka piisavalt vaba aja tegevust. On lastepark ja restoran, kuhu kindlasti leiavad tee paljud tallinlased, lisaks meie külalistele.” 

Restoran Ocean 11 perenaine Kati Plaamus kinnitas, et põhirõhk menüüs on sadamarestoranile kohaselt kalal. „Enamasti mereannid, läheme homaarist räimeni välja. Ilma ei jää ka lihasõbrad ega veganid.“ Restoran alustab kella kaheksast hommikusöögiga, keskpäeval on lihtsam kohvikumenüü nii, et ei tasu karta ainult kallist a la carte menüüd.“

Terminali esimene korrus on eraldatud kruiisitsoon turistide vastuvõtmiseks. Teisele korrusele pääseb nii kaldteed pidi kui treppidest ja see on avatud kõigile. Tallinna Sadam praegu arutab veel, kui pikalt promenaad lahti jääb. Ilmselt pole ta aga 24 tundi avatud.

Küsimuse peale, et kas tööd ei lõpe Tallinnas kunagi, vastas linnapea: „Nagu me teame sellega on väike mure. Kui see peaks ükskord juhtuma, siis võibolla linn oleks merele ja järvele liiga avatud.“

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.