"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
Hiltoni hotelli 12. korruse aken purunes aknapesu käigus (0)
16. juuli 2021
Albert Truuväärt/ Foto on illustreeriv

Põhja päästekeskuse operatiivsündmused 15.- 16. juuli 2021

Tallinn

Eile kell 17.42 saabus häirekeskusesse teade, et kesklinnas asuva Hiltoni hotelli 12. korrusel purunes aknapesu käigus aken, mis kaalub hinnanguliselt pool tonni. Aken rippus ohtlikult väljapoole ning seetõttu ei olnud seda võimalik seestpoolt eemaldada. Päästjad püstitasid korvtõstuki, et klaas väljapoole tõmmata ning see purustada. Politsei piiras päästetööde ajaks ohuala ca 150 meetri ulatuses ning ajutiselt suleti liikluseks ka Gonsiori tänava lõik Kreutzwaldi tänavast Jakobsoni tänavani. Bussiliiklus suunati ümber Laulupeo tänava kaudu. Kella 19.08 paiku õnnestus päästjatel rippuv aken purustada. Maha kukkunud kildudega keegi viga ei saanud. Paarkümmend minutit hiljem olid ka klaasikillud tänavalt koristatud ning kell 19.45 avati liiklus.

Harjumaa

15. juulil kell 13.02 teatati häirekeskusele, et Harjumaal Vikipalu külas põleb elektriliini all pinnas ca 150 m ulatuses. Pääste reageeris suurte jõududega ning esimesena sündmuskohale jõudnud päästekomando tuvastas, et kõrgepingeliini all asuv maastik põles kokku neljast kohast. Seoses väga tuleohtliku ilmaga tuli kiiresti tegutseda, et tuli ei küündiks lähedalasuva metsani. Tulelevikule pandi piir umbes 14 minutiga ning seejärel alustati järelkustutustöödega. Tulekahju likvideeriti kella 17 paiku ning päästetööde juht otsustas, et õhtul tehakse ohutuse huvides siiski järelkontroll. Kella 22 paiku teostatud kontrolli käigus avastatigi veel neli uut põlemiskollet, mis kustutati.

Esialgsetel andmetel võis põleng alguse saada maha kukkunud katkisest kõrgepingeliinist. Täpne tekkepõhjus on selgitamisel.

Lisaks said päästjad möödunud ööpäeval veel 4 väljakutset, mis olid seotud ohutusnõuetele mittevastavate lõkete ning maastiku kustutamisega. Neist 3 leidsid aset Tallinnas ja 1 Harjumaal.

Päästeamet ja Riigi Ilmateenistus hoiatavad, et looduses ja metsas valitseb valdavas osas Eesti mandrialast suur tuleoht.

Looduse kuivuse tõttu on igasugune tuletegemine äärmiselt riskantne, sest väiksemgi säde võib põhjustada ulatusliku tulekahju metsas ja maastikul, mida päästjad kustutavad tunde kui mitte päevi. Ole looduses ettevaatlik suitsetades, grillides ja lõket tehes. Tuletegemise koht peab olema korralikult ettevalmistatud ja valvatud: lõkkease piira kivide või mullaga ning tuld valva kustutusvahenditega pidevalt. Vähegi tugevama tuulega peab tule tegemist vältima. Lisaks palume mootorsõidukiga looduses mitte sõita, sest selle kuumadele osadele langev taimetolm süttib hetkega, samuti võib kuivanud taimestiku või turba süüdata summutist või katkisest elektriliinist lenduv säde. Päästjad patrullivad jätkuvalt lõkkeplatsidel, puhkealadel, ujumiskohtades ja mujalgi looduses, et kontrollida tuleohutusnõuete järgimist lõkke tegemisel ja grillimisel.

Vaata ilmateenistuse tuleohu kaarti.

Tuleohukaart Riigi Ilmateenistus.
Tuleohtlikul ajal koostab Riigi Ilmateenistus tuleohu kaardi, millel on näha tuleohu tasemed üle Eesti.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.