"Riigid, kes täna on vaktsineerimise edetabelites kõrgel kohal, on teinud inimestele hästi lihtsaks sõna otseses mõttes “vaktsiini otsa komistamise”, et inimene ei pea oma tavapärastelt radadelt üldse kõrvale astuma, selleks, et oma vaktsiinisüst kätte saada."

Kersti Kaljulaid, president
alates 19. juulist Transpordiamet hakkab sõidueksamil vaktsineerimata inimestelt nõudma maskikandmist (0)
16. juuli 2021
Maanteeameti sõidueksam. Foto on illustratiivne Foto: Scanpix

„Et sõiduautos ei ole võimalik inimesi hajutada, siis oma töötajate kaitseks oleme kehtestanud nõude, et sõidueksamil peavad kõik autos viibivad isikud kandma maski,“ ütles transpordiameti kommunikatsiooniekspert Erki Varma. „Kuna enamus meie eksamineerijatest on vaktsineeritud, siis me lubame eksamineeritaval olla sõidueksamil ilma maskita, kui ta on täielikult vaktsineeritud või võrdsustub vaktsineeritud isikuga.“

Transpordiamet teatas täna, et kui eksamineeritav pole vaktsineeritud või ta ei ole põdenud koroonaviirust, on maski kandmine sõidueksamil eksamiautos esmaspäevast, 19. juulist kohustuslik. „Aja kokkuhoiu mõttes tasub tõend kaasa võtta paberil, et eksamineerijal oleks seda lihtsam kontrollida,“ anti teada.

Varma märkis, et maski kandmise vajadus tuleneb terviseameti soovitusest ja kehtivast valitsuse korraldusest nr 282, kus on öeldud, et avalikus siseruumis peavad inimesed olema hajutatult. „Sõidueksamil maski kandmise nõue on kehtinud alates eelmise aasta novembrist. Alates esmaspäevast võib vaktsineeritud isik olla eksamil maskita, kui ta esitab selle kohta digitõendi/sertifikaadi,“ selgitas ta.

Varma sõnul on paberil sertifikaat eelistatud, sest mobiilne seade loeb paberil sertifikaati kiiremini ja lihtsamalt kui teisel mobiilsel seadmel esitatud sertifikaati. „Aja kokkuhoiu pärast on seega parem kui eksamineeritav esitab paberil sertifikaadi.“

Juhul, kui klient keeldub mõjuva põhjuseta (nt tervislikud põhjused, jms objektiivsed põhjused) maski kandmisest või desinfitseerimisvahendite kasutamisest sõidueksami sooritamisel, siis on transpordiameti teenistujal õigus klienti eksamile mitte lubada. Eksamiks broneeritud aeg tühistatakse ja riigilõivu ei tagastata.

Transpordiameti teenindusbüroodes ja teooriaeksamil on esmaspäevast maskikandmine ning desinfitseerimisvahendite kasutamine soovituslik.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.