"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Armsad fotod ja video Karvased vetelpäästekoerad demonstreerisid oma oskusi inimeste abistamisel vees (0)
18. juuli 2021
Albert Truuväärt

Täna esinesid vanasadama kruiisialal lisaks menukatele artistidele ka vetelpäästekoerad. “Vetelpäästekoerad Lõuna-Eestist ja Pärnumaa Märjad Käpad ühendasid täna jõud ja näitasid rahvale, mida vetelpäästekoerad teha oskavad,” sõnas MTÜ Pärnumaa Märjad Käpad liige Hiie Paas.

Vetelpäästekoer on loodud selleks, et inimest aidata ja veest välja tuua. “Koerad näitasid erinevaid ülesandeid vees, mida nad oskavad,” lisas Paas, et seda nii meeskonna päästetööna kui ka üksi. 

Vaata galeriid (43)

Täna demonstreerisid oma oskusi Newfoundlandi tõugu koerad. “Vetelpäästekoeri on olemas kolme tõugu – Leonbergerid, Landseerid ja Newfoundlanderid. Meie kampa on täna sattunud ainult Newfoundlanderid,” sõnas Paas.

Üks esinejatest oli vaid 8-kuune koer. “Seega, koera treenimise kestus sõltub ikkagi peremehest, perenaisest ja ka koerast,” kinnitas Paas. “Samas esines täna ka 10-aastane koer ehk tegelikult on see elupõline õpe ja töö.”

Vetelpäästekoerte reaalne töö on uppumiste ennetamine. “Rannavalves vetelpäästekoeri ei ole ning riigi mõistes ei ole nad veel teenistuskoerad, kuid töö selle nimel käib,” põhjendas Paas, miks tegelevad vetelpäästekoerad peamiselt uppumiste ennetusega. “Alati oleme avatud küllakutsumistele ja pakkumistele, kus saab vähegi rääkida lastele turvalisusest vees,” rääkis Paas.

Paas rääkis lõpetuseks, mida saab iga inimene ise ära teha selleks, et uppumist ennetada. “Rannas ei tohi kindlasti mõtlematult käituda ja pea ees tundmatus kohas vette hüpata – nii kulunud kui see väljend ka on, peab see igati paika, sest kui ei tea mis vee põhjas on ja otsustad ikkagi hüpata, võib see jääda viimaseks hüppamiseks,” selgitas Paas. “Lisaks, ärme tee rannas teistele seda, mida me ei taha, et meile tehtaks.”

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.