"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
Sillamäe sadamas voolas merre kümneid liitreid kütteõli (0)
18. juuli 2021
Scanpix

Sillamäe sadamas avastati täna hommikul merereostus, kui merre voolas kümneid liitreid kütteõli, vahendas BNS.

PPA merevalvekeskus sai pühapäeval kella 10.30 paiku teate, et kaks tundi varem oli Sillamäe sadama kai juures merre voolanud paarkümmend või enam liitrit masuudilaadset kütust. Merevalvekeskus teavitas juhtunust nii päästeametit kui ka keskkonnainspektsiooni. 

Reostuse likvideerimiseks reageeris päästeameti Jõhvi päästekomando, kes tegi reostuse suuruse hindamiseks drooniga seiret. Hinnanguliselt on reostus 500 meetri pikkusel ja 200 meetri laiusel alal. Esialgse info põhjal lekkis kütus sadamas olnud tankerist.

„PPA saatis Tallinnast teele reostustõrjelaeva Kindral Kurvits, kes peaks Sillamäele jõudma hinnanguliselt täna kella 22 paiku,“ ütles Ida prefektuuri operatiivjuht Jaanus Murakas.

Tuleohtliku aja tõttu on päästeamet suunanud suure ressursi maastikualadele, ent vajadusel on Sillamäe reostusele valmis reageerima ka Kohtla-Järve reostusvõimekusega komando.

Pääste- ja keskkonnaameti ning PPA spetsialistide koostöös selgitatakse välja, millised on edasised tegevused reostuse likvideerimis

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.