"Riigid, kes täna on vaktsineerimise edetabelites kõrgel kohal, on teinud inimestele hästi lihtsaks sõna otseses mõttes “vaktsiini otsa komistamise”, et inimene ei pea oma tavapärastelt radadelt üldse kõrvale astuma, selleks, et oma vaktsiinisüst kätte saada."

Kersti Kaljulaid, president
Harmoneeritud tarbijahinnad tõusid juunis aastaga 3,7 protsenti (0)
19. juuli 2021
Foto: Pixabay

Harmoneeritud tarbijahinnad tõusid tänavu juunis eelmise aasta sama kuuga võrreldes 3,7 protsenti. Võrreldes maikuuga tõusis tarbijahindade harmoniseeritud indeks (THHI) 1,2 protsendi võrra, selgus statistikaameti andmetest.

Aastavõrdluses tõusid möödunud kuul enim transpordihinnad, seda 9,8 protsenti. Järgnesid 8,5-protsendise aastakasvuga eluasemehinnad ja 5,6 protsendiga vaba ajaga seotud kulutused, vahendab BNS.

Riietuse ja jalatsite hinnad kerkisid aastaga 4,4 protsenti ning väljaspool kodu söömise ja majutuse hinnad 2,4 protsenti. Majapidamisega seotud tarbijahinnad tõusid 2,1 protsenti ja tervishoiuhinnad 1,9 protsenti.

1,3 protsenti tõusis nii alkoholi ja tubakatoodete hinnaindeks kui ka hariduse ja lasteasutuste indeks. Toidu ja mittealkohoolsete jookide hinnad kasvasid 0,1 protsenti. Mitmesuguste teistest kategooriatest välja jäävate kaupade ja teenuste hinnad tõusid 2,2 protsendi võrra. 

Ainsana langesid juunis sidesegmendi hinnad, seda 2,3 protsendi võrra.

THHI puhul on aluseks siseriiklik lähenemisviis ehk kõik Eesti territooriumil tehtud ostud, tarbijahinnaindeksi puhul aga elanikepõhine lähenemisviis ehk Eesti elanikkonna tehtud ostud.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.