"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
Piritale Masti tänavale plaanitakse ridaelamu asemel rajada korterelamu (0)
19. juuli 2021
Masti 11 eskiis. Foto: Pirita LOV

19. juulist kuni 3. augustini korraldab Pirita linnaosa valitsus Masti 11 projekteerimistingimuste eelnõu avaliku väljapaneku. Eelnõuga saab tutvuda linnaosavalitsuses või elektrooniliselt.

Pirita olümpiaspordikeskuse läheduses asuv Masti 11 kinnistu on 100% elamumaa. 2013. aastal linna volikogus kehtestatud detailplaneeringu järgi määrati kinnistule ehitusõigus 12 sektsiooniga ridaelamu püstitamiseks ehitusaluse pinnaga 800 ruutmeetrit ja kõrgusega kuni 9 meetrit.

„Nüüd on Tallinna linnaplaneerimise ametile esitatud taotlus, milles soovitakse täpsustada elamumaa sihtotstarvet detailplaneeringu liikides, kavandades kinnistule detailplaneeringuga ette nähtud 12 sektsiooniga ridaelamu asemel 16 korteriga korterelamu. Arendaja toob põhjuseks, et ridaelamu ei ole alale iseloomulik hoonetüüp ja teiseks ei ole planeeringuga ette antud hoonestatava ala pikkusele võimalik kavandada 12 ridaelamusektsiooni,” selgitas Pirita linnaosa vanem Tõnis Liinat.

Eskiisiga on tehtud ettepanek tõsta hoone kõrgust planeeringuga piiratud 9 meetrilt ehitusseadustikuga lubatud piirides 10% võrra ehk kuni 9,9 meetrini. Planeeringuga ette antud ehitusõiguse olulisi näitajaid, nagu hoonetealune pind (kuni 800 m2) ja suletud brutopind (kuni 1600 m2 maapealset ja kuni 800 m2 maa-alust ehitusmahtu) ehitusprojektiga ei ületata.

„Pirita linnaosa valitsuse seisukoht on, et korterite arvuks jääks 12 ja hoone maksimaalseks kõrguseks detailplaneeringu alusel 9 meetrit,” ütles linnaosavanem.

Masti 11 kinnistu jääb Tallinna vanalinna muinsuskaitseala kaitsevööndisse ja Pirita olümpiaspordikeskuse kaitsevööndisse.

Projekteerimistingimuste eelnõuga saab tutvuda Tallinna planeeringute registris või Pirita linnaosa valitsuses (Kloostri tee 6) tööpäevadel kuni 3. augustini.

Võimaluse korral palub linnaosavalitsus tutvuda materjalidega elektroonilisel teel. Samal ajavahemikul on võimalik esitada kirjalikke ettepanekuid ja vastuväiteid. Kui nimetatud tähtaja jooksul ettepanekuid või vastuväiteid ei esitata, soovib haldusorgan asja arutada ilma avalikku istungit pidamata.

Masti 11 kinnistu omanik on Simus Kinnisvaraarenduse OÜ.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.