"Tantsimine on ju kogu inimkonnale üldomane nähtus. Seepärast on tantsukunst ka väga suures osas rahvusvaheline."

Rahvatantsu propageerija Sille Kapper-Tiisler
Kiirabitöötjate ametiühing avaldas Raul Adlasele umbusaldust (0)
20. juuli 2021
Raul Adlas. Foto: Albert Truuväärt

Eesti Kiirabi Töötajate Ametiühing (EKTA) avaldas Tallinna Kiirabi peaarstile Raul Adlasele umbusaldust ja tahab linnapealt tema ametist tagasikutsumist.

“EKTA on mitme viimase kuu jooksul eristanud ja läbi töötanud Tallinna Kiirabi töötajate poolt laekunud kaebusi ja märkusi ning lõppkokkuvõttes hääletamise teel otsustas EKTA juhtkogu esitada Tallinna linnapeale avalduse Tallinna Kiirabi peaarsti Raul Adlase tagasikutsumiseks ja umbusalduse avaldamiseks,” teatas EKTA BNS-ile.

Etteheited juhtimisstiilile ja suhtlemisviisile

EKT märkis, et Raul Adlase juhtimisstiil ning suhtlus teiste isikutega, sealhulgas Tallinna Kiirabi töötajatega ei vasta tänapäevase juhtimiskultuuri normidele.

“Mitmed Raul Adlase juhtimisalased otsused on küsitavad ning esineb puudusi peaarsti töökohustuste täitmisel. · EKTA-l on piisavalt alust arvata, et Raul Adlase juhtimisel kasutab Tallinna Kiirabi võimalikke toetusi ja rahastusi valeandmete esitamisega, mis võib olla karistatav Kriminaalseadustiku § 280 järgi,” märkis EKTA.

EKTA väitel on Tallinna Kiirabis ebapiisaval määral kaitstud töötajate isikuandmed ning konfidentsiaalseid andmed ning Raul Adlase juhtimise all toimub töötajate kiusamine ning diskrimineerimine seetõttu, et mõned töötajad on isiklikel põhjustel otsustanud hetkel end COVID-19 vastu mitte vaktsineerida.

“Tallinna Kiirabi rikub töölepingu seadust. Raul Adlas on korduvalt rikkunud enda poolt antud lubadusi, mis on omakorda seadnud tema usaldusväärsuse kahtluse alla,” teas EKTA.

Lõppkokkuvõttes leidis EKTA, Raul Adlas on Tallinna Kiirabi peaarsti positsioonil olnud juba 20 aastat ning sedavõrd pikk staaž võib paratamatult tekitada juhis mugavustunde ning illusiooni autoritaarsest keskkonnast, kus õigus on üksnes juhil.

Töötajad soovivad muutusi

“Ehkki otsusekindlus on juhi puhul vägagi tervitatav omadus, pärsib reformimeelsuse puudumine ettevõtte arengut ning tekitab asutuse töökeskkonnas ebavajalikke vastuolusid ja pingeid. Samuti on märgatud, et Raul Adlas juhib Tallinna Kiirabi totaalsele diktatuurile omase juhtimisstiiliga, seega leiab EKTA, et tervishoiutöötajate niigi väga keerukat ja pingelist tööd ei tohiks veelgi pingestada juht, kelle isikuomadused ja juhtimisotsused tekitavad lisaprobleeme, konflikte ning pingeid tervishoiutöötajatele,” nentis EKTA.

“Kaasaegsed juhtimismudelid näevad ette liidripositsiooni vahetuse, et vältida asutuse stagneerumist. EKTA hinnangul on seetõttu aeg küps juhi vahetuseks ka Tallinna Kiirabis. Raul Adlase potentsiaal on end ammendanud ning see pärsib asutuse arengut. Peaarsti vahetus tooks kaasa vajaliku muutuse Tallinna Kiirabi töös, parandades nii kiirabitöö efektiivsust kui töötajate ja seeläbi patsientide heaolu,” leidis EKTA.

EKTA andis oma umbusaldusavalduse linnapea Mihhail Kõlvartile üle 14. juulil.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.