"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
Koolitaja Karmo Kivi: mõtteviisi muutmisega saab muuta oma elu õnnelikumaks (1)
20. juuli 2021
Karmo Kivi. Foto: Karen Härms

“Ühe sekundigagi, mis oleme närvilised ja pinges, anname ära väärtusliku momendi tunda end õnnelikuna. Kui korrutada need minutid päevas 365 päevaga aastas, siis igaüks saab teha oma matemaatikat, kas ta on õnnelik ja edukas inimene või muretseja-tüüpi paigalseisja,” tõdes mindset coach ehk lihtsustatult öeldes mõtteviisi muutmise koolitaja Karmo Kivi.

“Inimesele on antud võime mõelda. Seda teeb ta teadvuse tasandil. Soovitakse paremaid tulemusi, kuid kuna harjumuslikud mõtted, mis päeva jooksul peast läbi lipsavad moodustavad umbes 97-98%, siis kas sellega on võimalik luua paremaid tulemusi,” selgitas  ta. “Soovitan võtta hetk ja mõelda, kas ilma teadliku mõttemustrite muutmiseta on üldse võimalik saavutada paremaid tulemusi?”

Kivi sõnul on inimesele antud nii kujutlus- kui arutlusvõime, kuid on üllatavalt palju neid kes seda ei kasuta. “Neil puudub harjumus seda teha. Või kui kasutavadki, siis pigem negatiivste stsenaariumite loomiseks kui positiivse võimendamiseks,” tõdes suhtumiskoolitaja.

Autokraatia ei vii edasi

Kivi sõnul on ta kohanud märkimisväärsel hulgal juhtivtöötajaid,  ka positiivse brändikuvaga ettevõtetest, kes juhivad oma organisatsioni autokraatsel viisil. Töö jagatakse ülesanneteks ja kohustusteks ning seejärel kulub aeg kontrollimiseks, et kas täpselt Ikka nii tehakse kui on kokku lepitud.

“Selline juhtimine pole mitte üksnes ebaefektiivne, vaid pärsib ka loomingulisust ning paneb meeskonnaliikmed endas kahtlema,. Juhi kontrollivajadus ja meeskonna eemale jätmine ettevõtte visiooni loomisest hägustab ettevõtte visiooni,” märkis Kivi.

“Sageli on sellise käitumise taga juhi rahuolematus iseendaga või siis lihtsalt visiooni puudus. Rene Brown on oma raamatus “Julgege juhtida” võrrelnud sellist juhtimist olukorraga, kus kogu meeskonda pannakse pidevalt kõrvuti sprinti jooksma, kuigi teatejooks annaks paremaid tulemsi. See tähendab, et väärtustatakse iga meeskonnaliikme panust, eriti tugevusi.”

Igaüks on suuteline muutuseks

“Kui meie tulemused meid ei rahulda, on ilmselgelt vaja muuta olemasolevaid mõttemustreid, sest tulemused on alati aus peegeldus meie sisemaailmas toimuvast,” arvas Karmo Kivi. “Kui praegused mõttemustrid on sind toonud tänasesse päeva, kus sinu tulemused sind ei rahulda, on igaühel võimalik teadlikult oma mõttemustreid muuta,” soovitas ta.

Kivi on veendunud, et enne, kui ei muudata oma mõttemustreid, uskumusi, harjumusi, ei saa paraneda ka tulemused. “Paradigma ehk mõttemustri muutuseks on kaks varianti. Esiteks tugev emotsionaalne mõjutus (traagiline sündmus elus) või teadlik endaga tegelmine, läbi õppimise, kordamiste piiravate uskumuste elemineerimine ja edule suunatud mõttemustrite loomine. Inimesele on antud võime valida mõtteid, mis tekitavad tundeid, mille ajel nad tegutsevad. Selle teadvustamises peitub jõud oma elus vajalike muutuste tegemiseks, mis aitaks luua õnnelikuma elu,” sõnas Kivi.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

lugeja
21. juuli 2021 18:43
https://epl.delfi.ee/artikkel/94048111/jekaterina-maadla-kes-tolgiks-arstile-lasnamae-memme-juttu Näide meditsiini valdkonnast.