"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
Politsei- ja Piirivalveameti ööpäeva sündmused Tallinnas ja Harjumaal (0)
20. juuli 2021
Foto: Ilja Matusihis

Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 88 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli 51 varavastast kuritegu, sealhulgas 34 vargust (neli eluruumidest, kaks sõidukitest) ja üks sõidukivargus ja omavoliline kasutamine. Registreeriti kuus inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada kuu inimest. Tabati 21 alkoholijoobes sõidukijuhti ning üks narkojoobes sõidukijuht.

Piiril väljastati üks sisenemiskeeld. Registreeriti üks riigipiiri ebaseaduslikku ületamine, kaks piirirežiimi ja dokumendikohustuse rikkumist ning üks Schengeni viisaeeskirja rikkumine.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehaline väärkohtlemine
19. juulil teatati, et Põllu tänaval asuvas korteris tungis 63-aastane mees kallale oma eksabikaasale, 60-aastasele naisele, tekitades talle valu ja kehavigastusi. Mees peeti politseinike poolt kinni.

Kelmused

 19. juulil alustati menetlust selles, et 83-aastasele mehele helistati ning tutvustati end Swedpanga töötajana. Helistaja teadis kannatanu eesnime ja pangakaardi nelja esimest numbrit. Mehele öeldi, et tema kontolt tehakse ülekannet ja selle tõkestamiseks on vaja Smart-ID paroole. Mees sisestas paroolid ning tema kontolt tehti ülekanne summas 4950 eurot.

19. juulil alustati menetlust selles, et 42-aastasele naisele helistati ning tutvustati end Swedpanga töötajana. Naisele öeldi, et tema kontolt üritati teha ülekannet summas 3000 eurot ning raha paremaks kaitseks veenis ta naist installeerima oma arvutisse programmi Aeroadmin, millega naine andis kelmile ligipääsu enda arvutile. Seejärel veendi naist kandma oma erinevatelt kontodelt raha, küsiti naiselt tema pangakaardi andmeid, mille naine ka andis. Kokku kahju 12304 eurot.

Vargused
19. juulil teatati Paepargi tänaval asuva kortermaja panipaikadest toime pandud vargustest. Ühest panipaigast on varastatud jalgratas ja akulaadija. Kahjusumma 1170 eurot. Teisest varastati jalgratas Fuji, kahjusumma 800 eurot.

19. juulil teatati, et Roo tänaval asuva kortermaja trepikojast varastati lukustatud ratas Bergamont Helix 2.0. Kahjusumma 400 eurot.

19. juulil teatati, et Uus-Sadama tänaval varastati mobiiltelefon iPhone 11 Pro Max, kahjusumma 1000 eurot.

19. juulil teatati, et Osmussaare tänaval rabati teataja käest telefoni iPhone 11 Pro Max ning joosti minema. Kahjusumma 1300 eurot.  
 

Harjumaa

Vargused

 19. juulil teatati, et Keila linnas Kruusa tänaval varastati õues puu najal seisnud lillat värvi jalgratas. Kahjusumma 300 eurot.

19. juulil teatati, et Tänassilma külas, Saku vallas asuvalt sõiduautolt Volvo on varastatud katalüsaator. Kahjusumma 1500 eurot.


Juhtumid piiril

19. juulil viidi läbi kaks illegaalimenetlust Ukraina kodanike suhtes. 1982. aastal sündinud mees oli oma viisapäevi valesti arvestanud ning viibis riigis 51 päeva ilma seadusliku aluseta, talle kohaldati kolmeks kuuks sissesõidukeeld. 1986. aastal sündinud mees viibis riigis 48 päeva seadusliku aluseta, talle kohaldati kuueks kuuks sissesõidukeeld.

1995. aastal sündinud Kirgiisi vabariigi kodanikust mehe suhtes viidi läbi illegaalimenetlus, sest mehe viisa oli kehtetuks tunnistatud ning viibis 224 päeva Eestis ilma seadusliku aluseta. Talle kohaldati kuueks kuuks sissesõidukeeld.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.