"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
SEB: kevad tõi väikelaenamise kasvu (0)
20. juuli 2021
Foto: Pixabay

“Oma mõju oli ilmselt ka koroonast tingitud meetmetel, mille tõttu keskenduti kevadel palju olmekulutustele. Väikelaenu kasutatakse eelkõige kodu remondiks, kodutehnika ja sisustuse uuendamiseks ning auto soetamiseks. Teisisõnu on väikelaenu taotlemine klientide jaoks kaalutletud otsus enda või oma pere elukvaliteedi parandamiseks,” sõnas SEB erakliendi segmendi müügijuht Evelin Koplimäe.

SEB statistika näitab, et huvi väikelaenu vastu on märgatavalt kasvanud. Tänavu teises kvartalis sõlmiti uusi lepinguid ligi kolm korda enam kui eelmisel aastal samal ajal. Keskmine väikelaenu summa ulatus 4800 euroni.

Balti riikide võrdluses oli keskmine väikelaenu summa selle aasta teises kvartalis kõige suurem Leedus ulatudes 5300 euroni. Järgnesid Eesti 4800 euroga ja Läti 4100 euroga. Kõigis kolmes riigis sõlmiti leping keskmiselt veidi enam kui kolmeks aastaks. Laenutaotleja oli nii Eestis kui ka lõunanaabrite juures keskmiselt 40-aastane või mõned aastad vanem ning väikelaenu võtsid pisut enam mehed kui naised. 

“Sarnaselt kodulaenule on mõistlik ka väikelaenuga koos sõlmida laenukaitse kindlustus. See kaitseb laenutaotlejat ja tema lähedasi võimaliku töökaotuse või tervisega seonduvate riskide vastu ning suurendab kindlustunnet laenukohustuste täitmisel,“ lisas Koplimäe.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.