"Tantsimine on ju kogu inimkonnale üldomane nähtus. Seepärast on tantsukunst ka väga suures osas rahvusvaheline."

Rahvatantsu propageerija Sille Kapper-Tiisler
Tallinn korraldab lastele ja noortele suvist treeningsarja (0)
20. juuli 2021
Sel suvel lisandus esmakordselt võimalus osaleda ka ujumise algõpetuse kursustel. Foto on illustratiivne. Foto: pixa

Tallinnas toimub suve jooksul tasuta treeningute sari, mis pakub pealinna lastele ja noortele suvevaheajal mitmeid erinevaid võimalusi sportlikuks ajaveetmiseks, õpetades seeläbi uusi oskusi, mis innustaks lapsi ja noori ka edaspidi regulaarselt liikuma.

Möödunud suvel noorte seas populaarsust kogunud võrk-, korv- ja jalgpallitreeningud on taas treeningkavas ning läbiviijateks on ka sel aastal mitmed tippspordi kogemusega treenerid. Pallitreeningutega saab liituda igal ajal, eelregistreerimine pole vajalik.  Pealinna noortele on treeningutel osalemine tasuta. Täpsemat infot treeningkava kohta leiab SIIT.

Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsevi sõnul lisandus sel suvel esmakordselt suvetreeningute programmi võimalus osaleda ka ujumise algõpetuse kursustel, kus ujuma õpitakse väikestes, kuni 12- liikmelistes gruppides. „Kursustel osalemiseks oli vajalik eelregistreerimine ja grupid täitusid kiiresti,“ märkis abilinnapea. „Ujumine on lisaks suurepärasele spordialale ka eluks vajalik oskus. Ehkki ujumise harrastamine sportlikel eesmärkidel pole iga lapse kutsumus, on Tallinn merelinn, kus elades veedame suviti rannas, veekogude ääres ja paadiga sõites meelsasti aega, mistõttu on hea ujumisoskus igale lapsele ja linlasele väga tarvilik oskus.“

Ujumisklubi Briis treeneri Mare Vierlandi sõnul naudivad paljud lapsed vees olemist väga. “Ujumistundides õpime ja harjutame õigeid ujumisvõtteid ja sukeldumistehnikaid, et lapsed end vees turvaliselt tunneks. Ujumine arendab kõiki lihasgruppe, tugevdab immuunsüsteemi ja annab lastele terveks eluks kaasa ühe meeldivaima sportliku oskuse, mida harrastada igas vanuses,” sõnas Vierland.

Laste suvised ujumistreeningud on osa pealinna lastele ja noortele korraldatud Tallinna suvetreeningute sarjast, mida Tallinna Kultuuri- ja Spordiamet korraldab koostöös Tallinna Haridusametiga. 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.