"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
Tallinna ülikool sai juurde 2130 üliõpilast (0)
20. juuli 2021
Foto: Scanpix

“COVID-19 pandeemia aeg on paika loksutanud meie väärtused ja noored inimesed on hakanud aru saama, millised erialad on väärtuslikud tulevikuski. Loomulikult on meil hea meel avalduste kasvanud arvu üle, ent enamgi teeb rõõmu, et noored on aru saanud kõrghariduse olulisusest,” ütles TLÜ arendusprorektor Katrin Saks.

Pärast sisseastumisavalduste esitamist 21. juunist 1. juulini, vastuvõtueksameid 5.-14. juulini ja õppetööle tulemise kinnitamist 15.-18. juulil sai Tallinna ülikooli juurde 2130 uut üliõpilast, vahendab BNS.

“Tänase seisuga on Tallinna ülikooli võetud vastu umbes 1900 Eestist pärit üliõpilast,” ütles TLÜ õppekorralduse spetsialist Grete Mai Keert. Sellest arvust moodustavad 61 protsenti kõrghariduse 1. astmesse vastuvõetud (1151) ja 38 protsenti 2. astmesse vastuvõetud (724) tudengid. Doktoriõppesse on kinnitatud 23 avalduse esitanut. Tegemist on läbi SAIS-i vastu võetud üliõpilaste arvuga, mis ei sisalda kvalifitseerunud välistudengeid.

Välisüliõpilaste vastuvõtu spetsialist Johanna Kukk ütles, et juulikuu teiseks pooleks on Tallinna ülikooli võetud vastu 229 välismaalt pärit tudengit, lisaks on 65 tudengit ootenimekirjas.

Kõige rohkem välistudengeid alustab sügisest õpinguid Liberal Arts in Humanities (Interdistsiplinaarsed humanitaarteadused; kõrghariduse 1. aste), Communication Management (Kommunikatsioonijuhtimine), Human-Computer Interaction (Inimese ja arvuti interaktsioon) ning International Relations (Rahvusvahelised suhted; kõik kõrghariduse 2. aste) erialadel.

Tallinna ülikoolis õppima asumise eelduseks on tähtajaks allkirjastatud õppeleping, kuid doktorandid ja välisüliõpilased allkirjastavad lepingu pärast immatrikuleerimist. Vabade õppekohtade täitmise ning ühtlasi ka õppelepingute sõlmimise viimane tähtaeg on 19. august.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.