"Tantsimine on ju kogu inimkonnale üldomane nähtus. Seepärast on tantsukunst ka väga suures osas rahvusvaheline."

Rahvatantsu propageerija Sille Kapper-Tiisler
Eriline viis koroona leviku jälgimiseks Helsinki linn meelitab noori rääkima sõbrale nakkusest või kokkupuutest nakatunuga (1)
21. juuli 2021
Foto: Pixabay

Soomes tuvastatakse praegu umbes 80 koroonasse nakatumist päevas, mis põhjustab nakkuste jälgimisel ülekoormust. Seda olukorda püütakse leevendada kampaaniaga, vahendab YLE.

Korona perioodil pole sellist asja veel nähtud: linn kutsub noori üles, et nakatumise jäljed saaksid mustritesse.  
Helsingi linn palub nakatunud noorel ise rääkida oma sugulastele ja sõpradele võimalikust kokkupuutest. Tervisekeskuse direktori Timo Lukkarineni sõnul võib selline käitumine nakkuse leviku kaardistamist kiirendada mitme päeva võrra.  

Samuti loodab Helsingi, et nakatunud inimene palub nendel, kes olid temaga koos ja seega potentsiaalselt koronaviirusega kokku puutunud, edasiste kontaktide vältimist ja minna testile viie päeva jooksul pärast kohtumist. Asümptomaatiline potentsiaalselt nakatunud isik peaks läbima ka kroonproovi.  

Miks nii?  

  • Noored jõuavad oma kanalite kaudu võimalike kokku puutunud inimesteni kiiresti ja väledalt, ütleb tervisekeskuste direktor Timo Lukkarinen linna pressiteates.  
  • Ta selgitab, et mõned noored on juba omaalgatuslikult nii käitunud.  
  • Praegu pärineb üle poole kodumaistest nakkustest restoranidest ja baaridest ning muudest vaba aja kontaktidest.  
  • Nakatunud inimestega võetakse ühendust kahe päeva jooksul. Neil palutakse saata linnale veebivorm, kus on teave nende inimeste kohta, kellega nad lähiajal kokku on puutunud. 
Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

täpsustaja
22. juuli 2021 12:08
80 nakatunut päevas on Eesti keskmine. Soomes on juba 400 nakatunut päevas. Soomes ka elanikke 5x rohkem. https://eestinen.fi/2021/07/soomes-lisandus-22-07-2021-404-koroonaga-nakatumist/