"Tantsimine on ju kogu inimkonnale üldomane nähtus. Seepärast on tantsukunst ka väga suures osas rahvusvaheline."

Rahvatantsu propageerija Sille Kapper-Tiisler
99,7% Pea kõik Tallinna Vee veeproovid vastasid teises kvartalis nõuetele (0)
21. juuli 2021
Foto: Scanpix / foto on illustratiivne

AS-i Tallinna Vesi kraanivee kvaliteet oli 2021. aasta teises kvartalis 99,7 protsenti nõuetele vastav. Ka poolaasta vaates on kraanivee kvaliteet kõrge ja vastab pea täielikult ehk 99,87 protsenti kõigile nõuetele, vahendab BNS.

Ettevõtte sõnul pakuvad kuumad suveilmad väljakutset vee kvaliteedi tagamisel torustikes. Tagamaks igal ajal kvaliteetne joogivesi tarbija kraanis, viib ettevõte vajadusel läbi ennetavaid tegevusi veekvaliteedi tagamiseks, näiteks loputab täiendavalt torustikke.

Tallinna Vee sõnul on ettevõtte üheks eesmärgiks on teavitada oma kliente veekatkestustest võimalikult vara. 2021. aasta esimesel kuuel kuul teavitati kliente 98,9 protsendil juhtudest vähemalt üks tund enne planeerimata veekatkestust. Sel aastal on ettevõttel kavas veevõrgule paigaldada vähemalt 20 täiendavat siibrit, mis vähendavad klientide jaoks veekatkestustest tingitud ebamugavusi.

Veekatkestuste keskmine kestus teises kvartalis oli 2 tundi ja 51 minutit, mis on vähem kui eelmisel aastal samal perioodil. Veekadude hulk oli aga mullusest suurem, ulatudes aasta esimesel kuuel kuul 15 protsendini.

2021. aasta teise kvartali lõpuks oli ettevõte rekonstrueerinud 4200 meetrit veetorusid ja 4100 meetrit kanalisatsioonitorusid. Rekonstrueerimistöid tehti Poska ja Roosikrantsi tänaval ning Kadaka teel.

2021. aasta esimese kuue kuu jooksul oli torustike purunemisi viie võrra vähem kui eelmise aasta samal perioodil. Mõnevõrra tõusis nii poolaasta kui ka teise kvartali vaates kanalisatsioonitorustikes tekkinud ummistuste hulk, mis on ettevõtte teatel seotud kuivade ja soojade ilmadega. 

Nii 2021. aasta esimesel poolaastal kui ka käimasoleva aasta teises kvartalis vastas Paljassaare reoveepuhastusjaamas puhastatud heitvesi kõigile kehtestatud nõuetele. Puhastusprotsessi tõhususe ja heitvee kvaliteedi hindamiseks jälgitakse reoainete sisaldust puhastusjaama sisenevas reovees ja sealt väljuvas heitvees. Heitveelabor teostab analüüse reoveepuhastuse erinevatest etappidest. 

Paljassaare reoveepuhastusjaamas jätkus suurprojekt − mehaanilise puhastusetapi rekonstrueerimine −, mille ehitustöödega on kavas lõpule jõuda juuli lõpuks. Augustikuus alustatakse uue süsteemi testimise ja optimeerimisega. Rekonstrueerimise tulemusena tõuseb reoveepuhastuse kvaliteet ja jaama töökindlus.

Ettevõte tõi positiivse trendina välja aasta-aastalt langenud kliendikaebuste arvu, mis annab nende hinnangul tunnustust teenuse kvaliteedi stabiilsest paranemisest. Vähem keerukatele kirjalikele pöördumistele vastas Tallinna Vesi esimesel poolaastal hiljemalt kahe tööpäeva jooksul 99,2 protsendil juhtudest. 

Suurendamaks suvehooajal kraanivee kättesaadavust linnatänavatel, avas vee-ettevõte linlastele 9 avalikku joogiveekraani, millest voolab kontrollitud kvaliteediga kraanivesi. Avalikud veekraanid asuvad Tallinnas Viru tänaval, Harju tänaval, Politseipargis, Järvevana tee kergliiklusteel, Kadriorus, Kalaranna teel, Taani kuninga aias, Löwenruh pargi lähistel Algi tänaval ja Sepa tänaval. Samuti on Tallinna Vesi koos Tallinna linna ning Hotellide ja Restoranide liiduga kutsunud ellu algatuse, mis kutsub üles söögikohtade pidajaid pakkuma klientidele kraanivett.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.