"Kõik head või halvad asjad maailmas on kiiksuga inimeste tehtud."

Urmas Sõõrumaa, ärimees
suur sünnipäevapidu VIDEO JA FOTOD! Kadrioru kunstimuuseum ja park tähistasid 303. sünnipäeva ekskursioonide, puhkpillikontserdi ja barokkooperiga (1)
22. juuli 2021
Mats Õun

22. juulil tähisti Kadrioru lossis asuvas Kadrioru kunstimuuseumis ning pargis ja aias suurejoonliselt lossi- ja pargiansambli 303. aastapäeva. Programmis olid traditsiooniline maastikumäng peredele „Lossiaiamängud“, samuti ekskursioonid pargis ja muuseumis ning Põhja-Eesti Pimedate Ühingu puhkpilliorkestri kontsert.

Pidustuste krooniks on barokkooper „Terra Magica. Hommage Vivaldile“, mille autoriteks on kunstnik Sasha Frolova (Moskva) ja lavastaja Jelizaveta Moroz (Moskva). Vaata barokkooperi salvestust Pealinna Facebookis.

Vaata galeriid (90)

Kogu päeva vältav programm pakub elamusi igas vanuses kunsti- ja loodushuvilistele: lastega peresid ootab maastikumäng „Lossiaiamängud“, kunstisõbrad saavad osaleda näituste ekskursioonidel ja loodushuvilised ringkäikudel Kadrioru pargis, muusika- ja teatriarmastajatel on aga võimalus nautida puhkpillimuusikat Kontsertaias ja suurejoonelist barokkooperi lavastust suurel laval Kadrioru lossi ees.

Vaata galeriid (68)

Kadrioru kunstimuuseumi direktor Aleksandra Murre sõnul on Kadrioru lossi- ja pargiansambel armastatud paik nii kohalike kui ka turistide jaoks.

Vaata galeriid (43)

„Alates 2000. aastast oleme tähistanud Kadrioru sünnipäeva muuseumi ja pargi koostöös, pakkudes publikule kõrgetasemelisi kunsti- ja muusikaelamusi. Tänavu lähtub „Lossiaiamängude“ programm suurejoonelisest näitusest „Memlingist Rubensini“, õhtune etendus aga on kummardus lossi rajamisaegsele tippheliloojale Antonio Vivaldile,” ütles Murre.

“Barokkooperi lavastuse loomine Kadriorus on olnud unistuseks juba mitu aastat, kuid alles nüüd leidsime partnerid, kelle lähenemises sulanduvad harmooniliselt ajalooline autentsus ja rõhutatult kaasaegne stilistika – just need märksõnad on Kadrioru pargile ja kunstimuuseumile olulised.“

Barokkooperi „Terra Magica“ tantsija kostüümis. Autor Sasha Frolova (Moskva)

Kadrioru lossi- ja pargiansambli sünnipäeva tähistatakse igal aastal 22. juulil, sest just sel päeval 1718. aastal saabusid Kadriorgu Vene tsaar Peeter I ja itaalia arhitekt Nicola Michetti ning määrasid nii tulevase lossi ja pargi asukoha kui ka planeeringu üldpõhimõtted. 22. juulil 2000 taasavati restaureeritud Kadrioru lossis väliskunstimuuseum. Samal päeval tähistatakse vanade pargiplaanide järgi taastatud Kadrioru lilleaia aastapäeva.


Kadrioru 303. sünnipäeva kava:

12.00–16.00 Lossiaiamängud – Tegevused kogu perele muuseumides ja pargis. Registreerimine Kadrioru lossi ees. Osalemine tasuta

15.00 Pargiekskursioonid – Kogunemine pargi infopunkti juures. Osalemine tasuta

10.00–18.00 Otsimismäng „Kunstiseiklus Jakobiga“. Näitusel „Memlingist Rubensini. Flandria kuldne ajastu“ Kadrioru kunstimuuseumis, osalemine sünnipäeva sooduspiletiga.

16.00 ja 17.00 Eestikeelsed ekskursioonid näitustel. Võimalus tutvuda giidi juhtimisel näitustega „Memlingist Rubensini. Flandria kuldne ajastu“ ja „Zuloaga. Hispaania hing“. Ekskursioonidele registreerimine Kadrioru lossi ees, osalemine sünnipäeva sooduspiletiga.

17.00 Põhja-Eesti Pimedate Ühingu puhkpilliorkestri kontsert Kadrioru pargi kontsertväljakul. Dirigendid Vello Loogna, Lembitu Vaidla ja Valdo Rüütelmaa. Tabasalu muusikakooli puhkpilliorkestri ja Keila linna orkestri rivitrummarid, juhendaja Riina Rüütelmaa.

Kell 20.00 kantakse Kadrioru lossi ees ette suurejooneline vabaõhuetendus. Kaheosalise kontsertkava esimeses osas etendub barokkooper „Terra Magica“ – pasticcio Antonio Vivaldi teoste motiividel, teises osas kannab kammerorkester ME103 ette Antonio Vivaldi tähtteose „Aastaajad“.

Ooperi lavastaja on Jelizaveta Moroz (Moskva), kunstnik Sasha Frolova (Moskva), projekti autor Denis Golubev (Moskva), dirigent Andrus Kallastu, koreograaf Ingmar Jõela. Piletid 30 € / 18 € eelmüügis Piletilevis ja muuseumi kassas Vabade kohtade olemasolul ka kohapeal.

Täpsem info Kadrioru Pargi sünnipäevakava ja lisainfo sündmuste kohta siin.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

VV
26. juuli 2021 11:02
Когда искусство отдыхает, начинает прогрессировать творческая шизофрения, для окружающих вреда никакого, даже смешно немного, но вот для исполнителей опасный путь...