"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
PEALINNA PODCAST Kas tulevased piirangud mittevaktsineeritutele on mõistlikud ning kuidas tõlgendada uue nuhkvara ilmumist valitsuste käsutusse? (0)
22. juuli 2021

Valitsus andis teada, et koroona vastu mittevaktsineerinuil on edaspidi vähem vabadusi kui vaktsiini saanuil. Kas sellel on ka mõju vaktsineerimise huvi tõusule? Kuidas mõjutab Mailis Repsi taandumine poliitilistelt ametikohtadelt Keskerakonna valimistulemust? Mida on telefonide pealkuulamiseks nuhkvara tootnud Iisraeli tehnoloogifirmal NSO pakkuda Eestile? Pealinna 13. podcastis arutlesid nende üle blogi Meediavaht toimetaja Allan Alaküla ja Pealinna toimetaja Aivar Jarne.

Kõneldes valitsuse kavast hakata seoses koroonaviirusesse nakatumise tõusuga piirama mittevaktsineeritute osalemist mitmesugustel üritustel, sõnas Alaküla, et mitmed riigid on siin juba oma eeskuju näidanud ning Eestil on aeg uued piirangud paika seada. „Samas on koroonasse nakatunute numbrist veelgi tähtsam teada, kui palju on haiglasse sattunud neid, kes pole vaktsineeritud. Selle põhjal saab ka hinnata, kas vaktsineerimine on olnud edukas,“ ütles ta.

Jarne sõnul on uute piirangute kehtestamise juures tähtis, et neid tehtaks laiemas vaates kui uude viirusetüvesse nakatumise hirm või haiglasse sattunute arv. „Ühiskonda ei saa enam nii kinni panna kui kaks kevadet järjest. Piirangute selgitamine on veelgi vajalikum kui varem, sest kõigil on olnud võimalik end vaktsineerida. Paarisaja tuhande noore pärast, kes pole lasknud end vaktsineerida pole õige, et teised peavad jääma suletud poodide ukse taha või kandma taas maske,“ märkis ta.

Käsitledes mobiiltelefonidele nuhktarkvara müümist, millega tegeles Iisraeli tehnoloogifirma NSO, kes tarnis seda ka mitmele autoritaarse režiimiga riigile, ütles Alaküla, et see pole üllatav, kuid sellega ei tohiks see juhtum vaid piirduda. „Meie rahvuslik uhkus e-Eesti on samuti nuhkvaraga kokku puutunud. Küsimuseks jääb, miks ei võta selles vallas kohe sõna ei praegune ega eelmine vabariigi president, kes tavaliselt kõige peale kohe säutsub.“ Ta avaldas lootust, et teema ei jää valgustkartvaks ka Eesti ajakirjandusele.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.