"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
Pirita jõeoru maastikukaitsealal remonditakse nõlvakindlustust (0)
22. juuli 2021
Foto: Pirita LOV

„Pirita jõeoru maastikukaitsealal aadressiga Vabaõhukooli tee 5b asuv nõlvakindlustus on lagunenud ja seal liikujatele ohtlik. Seetõttu on linnaosavalitsus tellinud nõlvakindlustuse rekonstrueerimise ja teeraja remondi. Töödega alustati sel nädalal,” ütles Pirita linnaosa vanem Tõnis Liinat.

Pirita linnaosa valitsuse tellimusel rekonstrueeritakse Vabaõhukooli tee läheduses Pirita jõeoru maastikukaitsealal nõlvakindlustust ja parandatakse tuhkkattega jalgteed.

Tööde käigus eemaldatakse pehkinud ja lahtised puitdetailid ning uus sügavimmutatud prussidest nõlvakindlustus rajatakse vana kindlustuse ette. Uue nõlvakindlustuse ja nõlva vaheline ala täidetakse täitepinnasega ning olemasolevad metallpostid lõigatakse nõlvakindlustusega ühele kõrgusele. Piire peab olema paigaldatud kohakindlalt. Samuti remonditakse nõlvapealne jalgtee parandades seda freespuruga ja täites ärauhutud teeservad täitepinnasega.

„Tegelikult peaks nõlva rekonstrueerima Riigimetsa Majandamise Keskus (RMK), sest ala ei asu linna maal, vaid on riigi käes. Aga kuna nõlv on varisemisohtlik ning teerajal liikumine pole turvaline, on vaja nõlv kiiresti korda teha, mitte RMK-ga kembelda. Nii ongi töö tellinud linnaosavalitsus,” ütles linnaosavanem. „Mul on kahju, et meil ei ole RMK-ga ühist visiooni maastikukaitseala ja liikumisradade hooldamisest,” lisas ta.

Kokku rajatakse Vabaõhukooli tee 5b nõlvakindlustuseks 45 meetrit uut tugimüüri kõrgusega 1,3 meetrit ja parandatakse umbes 100 meetrit jalgteed.

Töid teeb Pirita linnaosa valitsuse tellimusel ostumenetlusega valitud pakkuja WeldTrans OÜ. Tööd peavad valmis olema augustikuu alguseks ja tööde maksumus koos käibemaksuga 9900 eurot.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.