"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
Pikakari rannas on näidud endiselt head Stroomi rannas lehvib reostust märgistav lipp (0)
22. juuli 2021
Foto: Ilja Matusihis

“Stroomi ranna suplusvee kvaliteet on muutlik, kui veel 15. juulil võetud veeproovide analüüs oli hea, siis juba 19. juulil võetud veeproovid ei vasta nõuetele ja viitavad, et vette on sattunud reoaineid,”  ütles Põhja-Tallinna vanema kohusetäitja Manuela Pihlap.. “Terviseamet võttis ka kordusproovi, kuid kuni uute tulemuste saabumiseni ei ole soovitav ujuma minna,” lisas ta.

Stroomi rannas heisati uuesti reostust märgistav lilla lipp, sest veest leiti üle normi soole enterokokke.Reostuse allikate osas hetkel lõplikku selgust ei ole, kuid Põhja-Tallinna valitsus alustas koostööd riikliku Keskkonnaametiga, et teostada õhuseiret võimalike reostusallikate tuvastamiseks.

Rannavalve heiskas Stroomi rannas lilla lipu, mis annab märku, et merevesi on saastunud. Reostus võib avaldada kahjulikku toimet nii lastele, vanuritele kui nõrgema immuunsüsteemiga inimestele. Pikakari rannas on näidud endiselt head ja suplemine lubatud.

Tallinna linn ja Põhja-Tallinna valitsus on Stroomi rannas suplusvee kvaliteedi parandamiseks seni astunud ja astumas järgmisi samme:

  1. Kooskõlastatult Terviseametiga suplusvee kvaliteeti iseloomustavate esinduslike veeproovide arvu suurendamine Stroomi rannas suplushooaja jooksul ning täiendavalt esinduslike veeproovide võtmine Mustjõe oja valgalal ja Rocca al Mare väljalasu juures. Igas mainitud kohas võetakse üks proov nädalas suplusperioodi jooksul.
  2. Uue, projekteerimise ootel oleva Seevaldi suunalise merre suunduva kollektori keskkonnamõjude hindamise läbiviimine.
  3. Kopli lahe rannikul on keelustatud koerte ja hobuste ujutamine/pesemine, minimeerimaks koduloomade väljaheidetest tingitud reostust.  
Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.