"Arendajad ei lase arhitektidel lähtuda inimeste vajadustest, vaid sellest, kuidas äriplaan võimalikult tulu tooks."

Kunstiakadeemia rektor, arhitektuuriajaloolane Mart Kalm
riik palkas jalgpallihalli ehituse peatamiseks advokaadid Andrei Novikov: Tallinn on menetlused Maarjamäe jalgpallikeskuse osas riigi palvel lõpetanud (0)
23. juuli 2021
Tallinna abilinnapea Andrei Novikov. Foto: Mats Õun

“Tallinn on oma menetlused Maarjamäele jalgpallikeskuse ehitamiseks lõpetanud. Tegime seda omaniku ehk riigi palvel, heakskiidul ning isegi järelevalvel,” ütles Tallinna abilinnapea Andrei Novikov.

Riik palkas Maarjamäele jalgpallihalli ehitamise peatamiseks advokaadibüroo, kirjutas täna ERR. Justiitsministeerium sõlmis lepingu Ellex Raidla Advokaadibürooga, et see aitaks riigil nurjata plaan rajada Maarjamäele kommunismiohvrite memoriaali kõrvale jalgpallihall. Tallinna linnavalitsus kehtestas 21. juunil Tuulenurga 1 kinnistu detailplaneeringu, mille järgi võib Maarjamäele kommunismiohvrite memoriaali kõrvale kerkida jalgpalliklubi FC Levadia spordihall.

Maarjamäe memoriaal. Foto: Mats Õun.

“Tuulenurga 1 kinnistu on riigi omand. Riik palus detailplaneeringu teha ning meie selle tegime ja lõpetasime. See on riigi maa ning riik peab oma tahte osas selgusele jõudma,” sõnas Novikov. Ta tõi esile, et kuna riik on maalapi omanik, siis võib valitsus paluda ka detailplaneeringu tühistamist. “Oleme pakkunud isegi asendusmaad, kuid see polnud riigile vastuvõetav,” selgitas ta.

Tallinn küsis Novikovi sõnul riigilt samuti, kas on soov menetlusega ikka lõpuni minna, mille peale saadi jaatav vastus. “Nüüd on n.ö pall valitsuse käes ning sealt peab tulema selge otsus, mida nad oma maaga lõpuks teha soovivad,” märkis abilinnapea.

Maarjamäe jalgpallihall on plaanitud riigi maale. Kui linn küsis, teatas Riigi Kinnisvara Aktsiaselts (RKAS), et neil jalgpallihalli ehitamisele vastuväiteid pole, mistõttu algas selle planeerimine juba enne, kui kõrvale rajati kommunismiohvrite memoriaal. Kommunismiohvrite memoriaali konkurss kuulutati välja 2016. aastal, kui jalgpallihalli ehitamiseks oli detailplaneering juba menetluses ja avatud jalgpallistaadion selles kohas tegutses.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.