"Tallinn tegigi minust selle inimese, kes ma praegu olen."

Laulja Ivo Linna
Päästjad aitasid prügimajja lõksu jäänud inimest (0)
23. juuli 2021
Foto: Ilja Matusihis

Päästeameti ööpäevasündmuste sekka mahtus ohtralt maastikupõlengute kustutamist, aga oli ka teistsuguseid väljakutseid – ühel juhul tuli appi minna prügimajja “vangi” jäänud inimesele.

Tallinn

23. juulil kell 01.08 helistas häirekeskusesse abitus seisundis inimene, kes oli Kristiine linnaosas asuvasse prügimajakesse sisenenud, et sealt endale toidupoolist hankida, kuid kahjuks oli uks tema järel sulgunud ning ta ei pääsenud enam välja. Päästjad avasid saabudes kangi abil ukse ning aitasid hädalise välja. Uks jäi avamise järgselt terveks.

23. juulil kell 02.24 saabus häirekeskusele teade, et Mustamäe linnaosas Ehitajate teel asuvas viiekordses elumajas on tunda suitsulõhna. Päästjad kontrollisid üle mitmed korterid, et põlengu allikat tuvastada ning leidsid selle viimaks ühest esimesel korrusel asuvas korterist, kus põles pesumasin. Põleng kustutati kella 06.30 paiku ning selle tekkepõhjus ei ole selge. Inimesed õnnetuses viga ei saanud.

Harjumaa

22. juulil kell 10.00 saabus häirekeskusele teade, et Harku vallas Laabi külas on tuld võtnud mahajäetud garaaž, millest vaid loetud meetrite kaugusel asub mets. Kohale reageerinud päästemeeskond sai garaažis põlenud rehvid ning prügi kustutatud kella 10.15 paiku ning õnneks ei levinud tuli ka metsa. Millest põleng alguse sai, ei ole hetkel veel teada.

22. juulil kell 12.28 kiirustasid päästjad Sauele, kus tuvastati põleng Tule tänaval asuvas metallitööstusettevõttes. Päästjate saabudes olid inimesed hoonest evakueeritud ning alustati maja seinas asuva tulekolde kustutamist. Tulekahju likvideeriti kell 13.26 ning esialgsetel andmetel võis see alguse saada tuletööde käigus tekkinud sädemetest, mis süütasid seina ning seinavooderduse. Täpne tekkepõhjus on selgitamisel.

22. juulil kell 12.57 kiirustasid päästjad kustutama ca 250 ruutmeetri ulatuses põlema süttinud maastikku Saku vallas Männiku külas. Põleng likvideeriti kell 15.34 ning selle tekkepõhjus on ebaselge.

22. juulil kell 17.17 teatati päästjatele, et Kaitseväe keskpolügoonil on puhkenud maastikutulekahju, mis esmastel andmetel sai alguse Kaitseväe harjutustegevusest. Põlenguala suuruseks hinnati ca 28 hektarit. Sündmusel osales kokku kuus päästemeeskonda Harjumaalt ja Lääne-Virumaalt. Lisaks eritehnika, millega maastikul liigelda. Kella 23.55 paiku oli põleng lokaliseeritud ning aktiivsed kustutustööd peatati. Täna teostab Riigi Kaitseinvesteeringute Keskuse tulevalve meeskond piirkonnas järelkustutustöid ning kontrolli.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.