"Arendajad ei lase arhitektidel lähtuda inimeste vajadustest, vaid sellest, kuidas äriplaan võimalikult tulu tooks."

Kunstiakadeemia rektor, arhitektuuriajaloolane Mart Kalm
Riho Undi animafilm "Tiivad" võitis Los Angeleses kaks auhinda (0)
24. juuli 2021
Nukufilm OÜ

Riho Undi animafilm “Tiivad” võitis 12.–16. juulini Los Angeleses toimunud rahvusvahelisel kinoauhindade festivalil kaks auhinda.

“Tiivad” võitis nii parima animafilmi tiitli kui ka parima animatsiooni auhinna. Linateose tootnud Nukufilm OÜ jaoks teeb auhinna erakordseks see, et võit tuli Ameerikas, kus teadupärast on populaarsem 3D-animatsioon ning nukuanimatsioon on rohkem nišitooteks jäänud.

Filmi aluseks on Eduard Bornhöhe kirjanduskangelase, leiutaja Jaan Tatika kirjavahetus kuulsa Itaalia multitalendi ja renessansiajastu suurkuju Leonardo da Vinci vaimuga. Meeste ühisest kirest lendamise vastu sündis enneolematu sõprus ja teineteisemõistmine. Kõiki füüsikaseadusi arvesse võttes üritasid nad võitu saada gravitatsioonijõu fenomenist.

Film valmis Nukufilmi stuudios eelmisel aastal. Stsenaarium pärineb Riho Undi sulest, operaatoritöö tegi Ragnar Neljandi ning peaanimaator oli Märt Kivi.

WICA ehk World Independent Cinema Awards on prestiižikas rahvusvaheline tseremoonia, kus austatakse ja autasustatakse aasta parimaid filme, TV-show‘sid, reklaame, maale ja fotosid. 

WICA asutas Maggie Anwer, kes soovis toetada ja tutvustada kunstnikke kogu maailmale ja luua koht, kus andekad kunstnikud ja filmitegijad saaksid esitleda oma töid, kohtuda ja mõtteid vahetada.

Iga-aastane WICA auhinnatseremoonia kuulub Film Festival Internationali alla, mille asutas Carl Tooney 2005. aastal.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.