"Tallinn tegigi minust selle inimese, kes ma praegu olen."

Laulja Ivo Linna
Kutsevõistlus selgitas välja Eesti parimad päästjad (0)
25. juuli 2021
Ilja Matusihis/Pilt on illustratiivne

Päästjate kutsevõistluse Tõrva Challenge võitis meeskondlikus arvestuses Tõrva päästekomando, teiseks tuli Lasnamäe ja kolmandaks Mustvee päästekomando.

Tõrva võistkond koosseisus Timo Laks, Mart Liblik ja Mikk Palover lõpetas ajaga 01:18,9. Teise koha saanud Lasnamäe päästekomando koosseisus Fred Anton, Pavel Kulikov, Kalle Sild ja Tõnu Ilvik lõpetas finaaliajaga 01:33,0 ning kolmandaks tuli Mustvee komando koosseisus Kristjan Roosvald, Aleksander Matrossov, Indrek Tarum, Olavi Peramets ja Rainer Treilmann.

Meeste individuaaljooksud võitis Mart Liblik Tõrva komandost, teine oli Kristjan Mikk Lõuna päästekeskuse valmisolekubüroost ja kolmas Viljandimaa päästepiirkonna juhataja Alor Kasepõld.

Naiskondade arvestuses oli esimene NKK Tõrva jaoskond koosseisus Anneli Külm, Kadri Pilm, Kaja Mölder, Gaida Kertu Roos ja Grete Allilender, teiseks tuli naiskond Timo Firechicks koosseisus Kristi Laks, Birgit Punt, Jaana Raudsepp, Dea Margus ja Ragne Margus, kolmanda koha pälvisid aga Tulehargid koosseisus Aksana Bedaš, Mari Plaado, Renne Merilo, Maarja Ainsoo ja Maarja-Liis Laprik.

Naiste individuaaljooksu võitis päästeameti ohutusjärelevalveosakonna juhataja Tagne Tähe.

Valgamaal Tõrva linna keskväljakul juba kolmandat aastat päästjate kutseoskusi demonstreeriv võistlus Tõrva Challenge kandis varem nime Tõrva FC. Tegemist on rahvusvahelise võistlusformaadiga, mis on populaarne kogu maailmas.

Võistluse eesmärk on kasvatada päästjate kutsemeisterlikkust ning selgitada välja riigi tugevaimad võistlejad ja võistkonnad. Sportlik mõõduvõtt annab võimaluse oma võimed proovile panna nii meestel kui ka naistel ning pakub pealtvaatajatele põnevat vaatemängu.

Sellel aastal on ühe võistkonna koosseisus rajal ka päästeameti peadirektor Kuno Tammearu, asedirektor Andreas Anvelt, demineerimiskeskuse juhataja Meelis Mesi, ohutusjärelevalveosakonna juhataja Tagne Tähe ning rahvusvahelistel päästjate kutsevõitlustel auhinnalisi kohti saavutanud ja Eestiski korduvalt võitnud Viljandimaa päästepiirkonna juhataja Alor Kasepõld.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.