"Arendajad ei lase arhitektidel lähtuda inimeste vajadustest, vaid sellest, kuidas äriplaan võimalikult tulu tooks."

Kunstiakadeemia rektor, arhitektuuriajaloolane Mart Kalm
Haabersti linnaosas rekonstrueeriti 230 000 euro eest mänguväljakuid (0)
26. juuli 2021
Foto: Haabersti LOV

“Kui juuni lõpus valmis uus ja uhke mänguväljak aadressil Õismäe tee 118a, siis nüüd on lõppenud ehitustööd ka Õismäe tee 150b ja Järveotsa tee 23 hoovis asuvatel mänguväljakutel,” tõdes Haabersti linnaosavanema asetäitja Oleg Siljanov. “Kokku oleme sel suvel linnaosa mänguväljakute korrastamisse investeeritud juba ligi pool miljonit eurot,” nentis Siljanov ning lisas, et mänguväljakute rekonstrueerimistega jätkatakse ning uue ilme saab sel aastal linnaosas veel mitu mänguväljakut.

„Õismäe tee 150b mänguväljakul ootab mänguhuvilisi pesakiik, karusell, kiiged, ronila, kiik-ronila ja väiksematele lastele atraktsioon liivamängud. Uudsena on paigaldatud mänguväljakule atraktsioon trossrada. Samuti rajati uus valgustus ja kõnniteed. Mänguväljaku alusena on kasutatud klassikalist liivaala kui ka uudsemat valatavat kummikatendit EPDM. Lisaks on mänguväljaku juurde rajatud istutusalad hekitaimede ja põõsasgruppidega, paigaldatud pargiinventar ning jäätmekonteinerid,“ rääkis linnaosavanema asetäitja.

„Järveotsa tee 23 hoovis asuvale mänguväljakule rajati uus liiva-turvaala ning lisati uued mänguelemendid: vedrukiiged, liumägi-linnak, karusell ja tasakaalupostid. Vanadest elementidest säilitati liivakast ja rippkiik, mis tõsteti ümber uude asukohta. Rajati betoonkivikattega teed, paigaldati kaks pinki, prügikastid ning jalgrattahoidja,“ tutvustas Siljanov valminud mänguväljakut ning lisas, et rekonstrueeritud mänguväljakutele on tagatud juurdepääs nii ratastoolis-, jalgrattaga kui ka lapsevankriga liikujatele.

Õismäe tee 150b mänguväljaku rekonstrueerimise lepinguline maksumus on 167695 eurot ning tööde teostaja InfraRoad OÜ. Järveotsa tee 23 hoovis asuva mänguväljaku maksumuseks kujunes 62899 eurot ning tööde teostaja oli Maatriks-RP OÜ.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.