"Tallinn tegigi minust selle inimese, kes ma praegu olen."

Laulja Ivo Linna
Pühapäeval uppus Lõuna-Eestis kaks enne ujumist alkoholi tarvitanud meest (0)
26. juuli 2021
Foto: Pixabay

Pühapäev tõi paraku endaga kaasa kaks uppumissurma, mille puhul mängis tõenäoliselt rolli ka alkoholijoove.

25. juulil kell 16.31 teatati, et Põlvamaal Räpina vallas Mehikoorma sadamas uppumas meest, kes oli appi hüüdnud, järsust kaldast välja ronida püüdes tagasi sügavasse vette kukkunud, vee alla vajunud ja enam pinnale ei tulnud. Kohalik sukelduja varustuses mees koos pääste pinnaltpäästjatega otsisid kadunuks jäänud meest tulemusteta kella 19.53ni. Muuhulgas kasutati traalimiseks kalavõrke. Kohale tellitud professionaalne tuuker leidis uppunud 33aastase mehe kell 20.15. Uppunu oli varem aega veetnud ohtralt alkoholi tarvitanud seltskonnas. Teda küll keelati ka seltskonnakaaslaste poolt, kuid need teda ujuma minemast takistada ei suutnud.

Kell 18.17 teatati, et Valgamaal Otepää vallas Truuta külas tõid inimesed Nahajärvest purde lähedusest välja 63-aastase mehe. Ta leiti umbes 15 meetri kauguselt pontoonsillast drooni abil ja toodi elanike poolt enne päästjate saabumist kaldale. Abiandjad alustasid mehe elustamist, mille võtsid üle kohale tõtanud päästjad ja seejärel kiirabitöötajad. Kahjuks meest elustada ei õnnestunud. Esialgsetel andmetel oli uppunu enne ujuma minekut vähesel määral alkoholi tarvitanud.

Päästjad hoiatavad, et vesi ja alkohol kokku ei käi. Kuuma ilma ja alkoholi koosmõju on ettearvamatu ning võib esile kutsuda teadvuse kaotuse või muu terviserikke, mille järel vette läinud inimene ilma kiire abita upub. Turvalisem on ujuda valvega rannas, kus vesi läheb aeglaselt sügavaks, hoidudes kalda lähedale.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.