"Arendajad ei lase arhitektidel lähtuda inimeste vajadustest, vaid sellest, kuidas äriplaan võimalikult tulu tooks."

Kunstiakadeemia rektor, arhitektuuriajaloolane Mart Kalm
VIDEO! Jaanus Karilaid: ministritega debateerides suurendame parlamentaarset järelevalvet (1)
26. juuli 2021
Jaanus Karilaid. Foto: Ilja Matusihis

„Võtame Keskerakonna fraktsioonis suurema tähelepanu alla tegevuse koalitsioonilepingu täitmisel. Samuti on meil rohkem kavas kohtuda erakonna ministritega, et arutada nende tegemisi ja tööplaane,“ ütles Jaanus Karilaid, kes valiti täna uueks Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimeheks.

Karilaiu sõnul on igal ministril oma haldusalas mõned tähtsamad prioriteedid, mida koos fraktsiooniga tahetakse edaspidi jõulisemalt ellu viia. „Fraktsioon annab selles ministritele oma panuse ning toe. Samas suurendame ka parlamentaarset järelevalvet valitsuse üle.“

„Koos valitsusega hakkame parlamendi sügisistungjärgu alguseks jõulisemalt menetlema erakorralise pensionitõusu ja selle tulumaksust vabastamise eelnõu. Niimoodi näidatakse kõigile, et poliitilised mängud neid asju ei puuduta,“ rõhutas ta.

„Hakkame aktiivsemalt tegelema ka koalitsioonilepingu punktidega, mis räägivad majandusliku ja sotsiaalse ebavõrdsuse vähendamisest.“

Karilaid märkis, et näiteks sotsiaalministeeriumi haldusalas on praegu teatud tegevustes liialt aega raisatud või isegi maksumaksjate raha raisatud. „Et niisuguseid asju vältida, on vaja edaspidi ministritega tihedamalt debatti pidada,“ rääkis ta.

Pärast fraktsioonijuhiks valimist loobub Karilaid Riigikogu õiguskomisjoni esimehe kohast, mis peaks minema Keskerakonna fraktsiooni liikme Marek Jürgensoni kätte.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Mari
3. aug. 2021 20:42
Tallinna looduse poolest üks rohelisemaid linnaosasid Nõmme Linnaosas loodusega ümberkäimine valmistas sel aastal mulle tõelise shoki. Rohelise Tallinna asemel vaatas vastu kõigist lähedalolevatest ja ka kaugemal asuvatest parkidest vastu KOLLETAV Tallinn , äranüsitud rohukontsudega. See ei olnud isegi „ roheline asfalt“ , vaid kollane asfalt. Kogu elu oli nagu ära pühitud, seal ei ole enam midagi teha ei mesilasel, putukal, linnul ega liblikal. Jaanipäev on see aeg kus nii elusloodus kui lilled - taimed on jõudmas oma arengu- õitsengu tippu. Vahetult enne Jaanipäeva see kogu see looduse ilu ja mitmekesisus nüliti kellegi tölpluse tõttu maha. Pool juunit,terve juuli ja nüüd juba august ei ole meie parkides täisväärtuslikku rohelust. Siis imestame miks meil jääb koguaeg vähemaks mesilasi ,mesimummusid, putukaid ja liblikaid. Paistab et Nõmme linnavalitsuse vastaval ametnikul ei ole aimu rohelise Tallinna elementaarsetest põhimõtetest, ega ei viitsita end tooli peal kergitada et vaadata mis looduses toimub. Mulle öeldi „Aga meil on lepigus punkt „Niita enne jaanipäeva““. Kes sellisele lepingule allakirjutas ? Täielik ebakompetentsus. Tallinna Linna Roheluse eest vastutavad ülemused , kuidas niisugune asi on võimalik? PS minu arvamust ei lasta läbi. Kas moderaatorid on Tallinna palgal?