"Tallinn tegigi minust selle inimese, kes ma praegu olen."

Laulja Ivo Linna
VIDEO JA FOTOD! Ott Kiivikas: jõutreening on üks väheseid asju, mis aitab vananemist takistada (0)
27. juuli 2021
Ott Kiivikas. Foto: Albert Truuväärt

“Jõutreening on iga spordiala baas. Ilma selleta pole võimalik ühtki spordiala sooritada hästi. Teine asi on see, et alates 40. eluaastast hakkame me intensiivselt kaotama lihaseid. Kui me tahame takistada vananemist, et meie jõud ei väheneks ja meie liikumisvõimalus ei väheneks, siis jõutreening on üks väheseid asju, mis aitab seda takistada.” tõdes kulturist ja treener Ott Kiivikas eile Lasnamäel uue jõulinnaku avamisel.

Vaata galeriid (44)

Sportimisvõimaluste laienemine on Kiivikase arvates kindlasti positiivne, sest siis jääb inimestele veel vähem ettekäändeid, miks enese füüsilise vormi eest hoolitsemisest hoiduda.

“Eesti inimeste ülekaalulisus on kindlasti probleem, sest tuginedes Tervise Arengu Instituudi andmetele saab öelda, et enamvähem iga kolmas noor on ülekaaluline ja iga neljas juba rasvunud. Need on tänased faktid ja 1975. aastast saadik on ülekaaluliste inimeste hulk maailmas neljakordistunud,” nentis Kiivikas.

“Kui me küsime, kas eestlased on paremas seisus, siis võib-olla paremas seisus kui ameeriklased, aga saame aru, et tehnoloogia areng, mugavus, pluss sinna kõrvale toiduküllus – on asjad, mida ei tundu vähemaks jääva. Seepärast tuleb selle probleemiga tegeleda igapäevaselt, et saada see asi kontrolli alla,” lisas ta.

26. juulil avati Lasnamäel aadressil Mahtra 12a uus välijõulinnak. Välijõusaalis on ühtekokku kuus trenažööri erinevate lihasgruppide treenimiseks. Avamisel jagas Eesti üks tuntumaid kulturiste Ott Kiivikas nippe trenažööride kasutamise kohta. Mahtra tänaval avatud välijõusaali suureks plussiks peab Kiivikas lihtsalt reguleeritavaid raskustasemeid.

“Selle lahenduse pluss on see, et võimaldab lisada koormust väga lihtsa meetodiga, et seda saaks ühtviisi kasutada nii nõrgemad kui tugevamad,” märkis ta.

Mahtra tänava jõulinnakusse on paigutatud jalakükipink, rinnaltsurumispink, seljatõmbe- ehk sõudepink, biitsepsitõmbepink, kerepink ning street workout’i ala koos rööbaspuude, võimlemiskangi ja muude võimalustega. Trenažöörid sobivad erineva ettevalmistuse tasemega harrastajatele alates 14. eluaastast. Soomes valmistatud seadmed arvestavad põhjamaise ilmastikuga ning on kasutatavad aastaringselt. Peagi lisandub jõualinnakusse ka üks invatrenažöör.

„Soovime edendada võimalusi tervisliku eluviisi harrastamiseks Lasnamäel ning seepärast avame uue välijõulinnaku,,“ ütles Lasnamäe linnaosa vanem Vladimir Svet. “Moodsaid tehnoloogiaid ja vajadusi arvestav jõulinnak pakub võimalusi harjutada vabas õhus ja endale sobival ajal ning loodan, et kohalikud spordihuvilised hindavad trenažööride mitmekesisust. Samuti tahame panustada linnaruumi arengusse ning uus spordirajatis Mustakivi turu kõrval teenib kindlasti ka seda eesmärki.”

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.