"Tallinn tegigi minust selle inimese, kes ma praegu olen."

Laulja Ivo Linna
Maris Jesse: vaktsineerimine käib aprillis seatud eesmärgi järgi (1)
27. juuli 2021
Maris Jesse. Foto: Scanpix

„Vaktsineerimine toimub praegu aprillis seatud eesmärgi saavutamiseks – hõlmata sügiseks 70% täiskasvanud elanikkonnast. See on kõige olulisem covid-19 haigusest põhjustatud haiglaravi vajaduse ja haiglate ülekoormuse ennetamiseks,“ ütles sotsiaalministeeriumi terviseala asekantsler Maris Jesse.

Jesse sõnul tegeleb selle eesmärgi saavutamiseks vajalike tegevuste kavandamise ja elluviimisega vaktsineerimise korralduse töörühm. „Iganädalased eesmärgid ja tegevused nende täitmiseks juuli- ja augustikuus ei ole vaktsineerimise üldpõhimõtteid ja eesmärke seadva dokumendi sisuks. Need detailsed nädalaplaanid lepitakse kokku vaktsineerimise korralduse töörühmas,“ märkis ta.

Riigikontrolör Janar Holm saatis valitsusele kirja, milles heidab ette kehtiva avalikustatud vaktsineerimisplaani puudumist ja jäika vaktsineerimiskorraldust.

Jesse toob esile, et valitsusele 8. juulil esitatud uuendus seab aprillikuisest plaanist pikemaajalisema ja kõrgema eesmärgi. „Lisaks juba aprillis võetud eesmärgile hõlmata täiskasvanud elanikkond vähemalt 70%, oleme võtnud eesmärgi saavutada üle 60-aastaste inimeste seas vähemalt 80% hõlmatus novembrikuuks. Täiendavalt rõhutame vajadust pöörata eritähelepanu praegu madalama hõlmatusega piirkondadele.“

Teise uue teemana kirjeldatakse revaktsineerimise võimalikke stsenaariume, mis on aluseks 2022. aasta vaktsiinivajaduste prognoosimisel ja vaktsineerimise korraldamisel. „Uuendatud eesmärkide saavutamiseks vajalikud konkreetsed tegevused lepitakse augusti keskpaigaks kokku osapoolte vahel, lähtudes raamdokumendis toodud põhimõtetest,“ kinnitas asekantsler.

Samuti Holmi kriitika alla sattunud laste vaktsineerimisplaani kohta lausus Jesse, et laste ja noorte vaktsineerimine toimub suvel olemasolevate vaktsineerimiskeskuste ja teiste vaktsineerijate kaudu. „Juba praegu räägitakse koolitervishoiuteenuse osutajatega läbi vaktsineerimise korraldamist koolides,“ ütles ta.

Ta lisas, et praegu täpsustatakse töörühma liikmetega viimaseid sõnastusi ning dokument avaldatakse käesoleval nädalal.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Almar Glustsenko
28. juuli 2021 04:27
Vaata kommentaare: https://pealinn.ee/2021/07/27/mustamael-stardib-mobiilsete-vaktsineerimispunktide-pilootprojekt/