"Tallinn tegigi minust selle inimese, kes ma praegu olen."

Laulja Ivo Linna
Erivalgustusega ülekäigurajad Nõmmel saavad täiendust (0)
28. juuli 2021
Ülekäigurada Valdeku tn. ja Pärnu mnt. ristmikul. Foto: Nõmme LOV

“Kaardistasime kõik Nõmme ülekäigurajad, kokku on neid 121,” selgitas Nõmme linnaosa vanem Grete Šillis. “Praegu on erivalgustus olemas 54 ülekäigul, paigaldamist võiks kaaluda 67 asukohas. Kuhu kõigepealt ja millal täpselt erivalgustus rajatakse, seda ei oska täna öelda, aga oleme teinud Tallinna Transpordiametile vastavad ettepanekud ja loodame, et need võetakse lähitulevikus plaani.”

Tallinna linnas on tänavavalgustuse rekonstrueerimise raames rajatud jalakäijate ülekäiguradadele liiklusohutuse suurendamiseks erivalgustus, mis võimaldab sõidukijuhtidel teele astuvat jalakäijat või ratturit aegsasti märgata.

“Erivalgustus tähendab täpsemalt seda, et mõlemale poole teed paigaldatakse üks tavalisest tänavavalgustusest madalam valgusti, mis tõstab ülekäiguraja märgatavalt paremini ümbritsevast liikluskeskkonnast esile,” lisas Grete Šillis.

“Praegu on Nõmmel erivalgustus olemas 54 ülekäigurajal, aga vaja oleks see paigaldada veel 67-sse kohta. Esmane prioriteet on muidugi Nõmme piirkonna haridusasutused – Nõmme Gümnaasium, Pääsküla kool, Rahumäe ja Hiiu põhikoolid, samuti raudteejaam, perearstikeskus aadressil Pärnu mnt 325, staadion Vääna tee 13, tiheda liiklusega Viljandi maantee Hiidtamme tänava juures jne. Kokku oleme tööde esimesse etappi plaaninud 23 kohta, kus ülekäigurajad tingimata erivalgustust vajavad.”

Alates 2015. aastast on Tallinna eelarvest igal aastal eraldatud erivalgustusega ülekäiguradade rajamiseks 400 000 eurot, millele lisanduvad teede rekonstrueerimise käigus rajatavad objektid. Seoses uute LED-valgustite turuletuleku ning valgustite energiasäästlikumaks muutumisega on aastas rajatavate erivalgustusega ülekäiguradade maht püsinud keskmiselt 200 ülekäiguraja juures, abilinnapea Kalle Klandorfi sõnul on kavas jätkata samas tempos. 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.