"Tallinn tegigi minust selle inimese, kes ma praegu olen."

Laulja Ivo Linna
Koolijuhid ootavad riigilt augusti keskpaigaks vastuseid (0)
28. juuli 2021
Eesti Koolijuhtide Ühenduse esimees Urmo Uiboleht. Foto: Scanpix

Eesti Koolijuhtide Ühenduse esimehe Urmo Uibolehe ootavad koolid augusti keskpaigaks esmaseid vastuseid, kuidas koolid jätkuva pandeemia tingimustes avada. 

“Seis on praegu väga raske,” ütles ta BNS-ile. “Koolid ei tea, kes on vaktsineeritud ja kes mitte ning kuidas tegevusi korraldada.” 

Uiboleht nentis, et praeguse seisuga ei ole koolijuhil õigust teada, kes õpetajatest on vaktsineeritud ja kes mitte ning keda on vaja kiirtestida. “Need lüngad vajavad lahendust,” sõnas ta. Ka tõi Uiboleht esile probleemid vanuserühma 12 pluss vaktsineerimisega. “Kes saavad koolis käia, kes peavad minema distantsõppele. Küsimärke on palju,” sõnas ta. 

Samas tõi Uiboleht positiivse poole pealt esile, et teadaolevalt on üle 70 protsendi õpetajatest vaktsineeritud ning riigi poolt on loodud valmisolek kiirtestimiseks. “Juriidika on konks, mis on vaja lahendada,” nentis ta. Juriidilised küsimused olidki Uibolehe sõnul üks olulistest teemadest, mida ta ministriga arutas. “Pall on praegu justiitsministeeriumi kätte visatud,” ütles ta. “Õigusruumis tuleb luua sellised võimalused, mis lubaks kitsaskohad õppeaasta alguseks lahendada.”

“See on valikute koht,” ütles ta. “Kui tahame, et koolid oleks sügisest avatud, tuleb selle nimel pingutada.” 

Kolmanda suurema lahendust ootava probleemina või Uiboleht esile õppelünkade teema. “Meil on hüpotees, et [distantsõppe tõttu] on tekkinud õpilüngad. Ministeeriumi analüüs peaks saama valmis enne kooliaasta algust, et selle põhjal edasi tegutseda. See peaks olema prioriteet,” ütles Uiboleht.

“Kindlasti loodame esimesi vastuseid saaada augusti keskpaigaks,” ütles Uiboleht. “Et kui koolirahvas hakkab tööle tagasi tulema, oleks selgus majas.” 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.