"Tallinn tegigi minust selle inimese, kes ma praegu olen."

Laulja Ivo Linna
Õnnetus parvlaevaga Tõll ei juhtunud inimliku vea tõttu (0)
28. juuli 2021
Parvlaev Tõll. Foto: Albert Truuväärt

“Vaatasime üle kõik meil olevad materjalid seoses parvlaevaga Tõll juhtunud õnnetusega. Nende põhjal saame otsustada, et laeva juhtinud vanemtüürimees tegi enda poolt kõik, et laev seisma saada,” ütles TS Laevade juhatuse liige ja laevandusvaldkonna juht Guldar Kivro. “Kõik viitab sellele, et Tõllu õnnetuse puhul oli tegemist tehnilise rikkega. Milles rike täpsemalt seisnes, seda näitab edasine uurimine,” lisas Kivro.

TS Laevade parvlaevaga Tõll 22. juulil Kuivastu sadamas toimunud õnnetus ei juhtunud inimliku vea tõttu. Laeva pidama saamisel tekkis tehniline tõrge.

TS Laevade juhatuse liikme ja laevandusvaldkonna juhi Guldar Kivro sõnul jõudis parvlaeva Tõll õnnetuse sisejuurdluse komisjon täna otsusele, et õnnetuse puhul polnud tegemist inimliku eksitusega. Parvlaeva Tõll põhjuste uurimine algas sisejuurdlusega, mille tulemusel selgus, et õnnetus juhtus tehnilise rikke tõttu. Edasiseks uurimiseks kaasatakse kõiki parvlaeval Tõll kasutatavate seadmete tootjaid.

TS Laevadele teadaolevalt algatab iseseisva juurdluse ka Ohutusjuurdluse Keskus, kellega ettevõte teeb igakülgset koostööd, et õnnetuse põhjusteni jõuda. Oma juurdluse teeb ka Transpordiameti ohutusosakond.

Õnnetuse hetkel parvlaeva Tõll sillas kõrvalisi isikuid ei viibinud.

TS Laevad annab rohkem infot edasise uurimise osas uue nädala jooksul.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.