"Arendajad ei lase arhitektidel lähtuda inimeste vajadustest, vaid sellest, kuidas äriplaan võimalikult tulu tooks."

Kunstiakadeemia rektor, arhitektuuriajaloolane Mart Kalm
Pirital jagatakse korteriühistutele tasuta biojäätmete kogumisnõusid (0)
28. juuli 2021
Biojäätmete kogumisnõud. Foto: Pirita LOV

„Biojäätmete kogumisnõude jagamisega soovime soodustada jäätmete liigiti kogumist ja et koduses majapidamises tekkivatest jäätmetest saaks toota väärtuslikku komposti või biogaasi. Samuti on eesmärk edendada keskkonnahoidlikku eluviisi,” ütles Pirita linnaosa vanem Tõnis Liinat.

Linnaosavanem nentis, et liiga sageli satuvad biolagunevad jäätmed segaolmejäätmete hulka. „Loodame, et biojäätmete kogumisnõud teevad jäätmete liigiti kogumise mugavamaks,” lisas Liinat.

Pirita linnaosa valitsus jagab augustis linnaosa korteriühistutele tasuta biojäätmete kogumisnõusid, et edendada biolagunevate jäätmete ringlussevõttu.

Kogumiskastide jagamine Pirita elanikele käib korteriühistute kaudu. Tasuta biojäätmete kogumisnõusid saab iga Pirita linnaosa korteriühistu. „Linnaosavalitsus palub korteriühistute esimeestel välja selgitada, kui palju on nende maja(de)s biojäätmete prügikasti soovijaid ning esimehel või esindajal tulla oma ühistu kastidele järele,” selgitas Liinat.

Biojäätmete kogumisnõusid saavad korteriühistu esindajad alates 4. augustist Pirita linnaosa valitsusest Kloostri tee 6 tööpäevadel kella 10–12 ja 14–16. Kogumisnõusid jagatakse korteriühistutele kuni 31. augustini.

Rohkem infot e-kirja aadressil jekterina.laidinen@tallinnlv.ee või helistades telefonil 645 7610. Kogumisnõuga antakse kaasa infovoldik, kus selgitatakse, millised jäätmed sobivad biojäätmete mahutisse.

Pirital on plaanis jagada korteriühistute kaudu linlastele tasuta umbes 670 biojäätmete kogumisnõud.

Biolagunevate jäätmete hulka kuuluvad toidu- ja köögijäätmed ning aia- ja haljastusjäätmed, mis tekivad kodus, kontoris, poes, toitlustusasutuses või toiduainetööstuses. Biojäätmed tuleb mahutisse asetada eelistatult lahtiselt, paber- või biolagunevas kotis. Tavaline kilekott biojäätmete kogumiseks ei sobi, sest see kompostimisel ei lagune.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.