"Arendajad ei lase arhitektidel lähtuda inimeste vajadustest, vaid sellest, kuidas äriplaan võimalikult tulu tooks."

Kunstiakadeemia rektor, arhitektuuriajaloolane Mart Kalm
tõuksitrenn esmaspäeviti kell 15-16 FOTOD! Vabaduse väljakul saab rula ja tõuksiga veelgi ägedamalt trikitada (0)
29. juuli 2021
Foto: Mats Õun

„Vabaduse väljak on olnud rulatajate seas alati populaarne harjutuspaik ning kuigi trikitamist on harjutatud ka kohtades, mis päris selleks mõeldud ei ole, siis Kesklinna valitsus on seisukohal, et noorte aktiivset ajaveetmist värskes õhus tuleb igati soosida ja rikastada,“ ütles Kesklinna linnaosa vanem Monika Haukanõmm.

Vaata galeriid (22)

„Seetõttu loome lisaks turvalise sõidu propageerimisele ka paiku rula- ja rattatrikkide turvaliseks harjutamiseks. Kahtlemata teeb see linna esindusväljaku veelgi atraktiivsemaks nii sportlike noorte kui ka kõigi möödakäijate jaoks,” arvas Haukanõmm.

Kolmapäeval avati Vabaduse väljaku servas endisel tenniseväljakute alal uued rulaelemendid. Avamisel näitas trikke ette Eesti üks parimatest rulatajatest Nils-Eerik Vesberg. Osavamad ja julgemad said kohe ka võimaluse nähtut järele proovida.

„Rula muutub noorte seas üha populaarsemaks spordivahendiks ja nüüd on see esimest korda on see lausa olümpiaala. Tahame omalt poolt kaasa aidata, et sellest huvitatud noortel ka nn ekstreemspordialade harrastamiseks üha rohkem võimalusi oleks,“ ütles abilinapea Vadim Belobrovtsev.

Linnaosa vanem lisas, et Tallinnas tehtav mobiilne noorsootöö tagab usalduse ja tulemusliku noorte soovide ja vajadustega arvestamise. “Noored on tõestanud, et Vabaduse väljak on küll ajalooliselt väga oluline, kuid sobib suurepäraselt ka rulatamiseks,” märkis Monika Haukanõmm.

Kesklinna valitsuse tellimusel valmistas ja paigaldas betoonist rulaelemendid Skatepargid OÜ.
Lisaks uutele rulaelementidele Vabaduse väljakul on noored teretulnud ka Politseipargi skatepargis igal esmaspäeval toimuvatele tõukerattatreeningutele, kus saab harjutada muuhulgas nii hüppeid kui ka muid trikke.

Tõukerattatrennid toimuvad suve lõpuni igal esmaspäeval kella 15-16 paralleelselt nii eesti kui ka vene keeles. Tõukeratas ja kindlasti ka kiiver peab aga igaühel endal kaasas olema! “Kohale võib tulla isegi siis, kui sa ise tõukerattaga ei sõida, sest samal ajal pakub Kesklinna noortekeskus pargis muidki põnevaid välitegevusi,” lisas Kesklinna vanem.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.