"Kõik head või halvad asjad maailmas on kiiksuga inimeste tehtud."

Urmas Sõõrumaa, ärimees
Jesse: suured vaktsineerimiskeskused võivad sügisel uksed sulgeda (0)
29. juuli 2021
Maris Jesse. Foto: Scanpix

“Praeguse nägemuse järgi me sügisel suuri vaktsineerimiskeskusi vaktsineerimiskuuri alustamiseks ei peaks enam vajama, aga kindlasti jäävad alles ja on vajalikud töökohal vaktsineerimised ja muud sellised kohapeale mineku vaktsineerimised täiendavalt sellele, mis on tervishoiuasutuste juures,” ütles sotsiaalministeeriumi terviseala asekantsler Maris Jesse, kelle sõnul võivad juba oktoobris suured keskused töö lõpetada.

Maris Jesse rääkis Kuku raadio saates “Vahetund Postimehega” riigi uut vaktsineerimisplaani kommenteerides, et praeguse prognoosi järgi pole sügisel suuri vaktsineerimiskeskusi enam vaja ning vaktsineerimine lülitatakse tervishoiuasutuste tavatöösse.

Valitsus peaks tervise- ja tööministri Tanel Kiige sõnul sel nädalal avalikustama riigi täiendatud vaktsineerimisplaani, mis annab aimu, kuidas on vaktsineerimine korraldatud sügisel, ja vaatama ka järgmisesse aastasse, vahendab BNS.

Jesse ütles Postimehele, et uus plaan sõltub sellest, milline on täiskasvanud elanikkonna vaktsineerimise hõlmatus septembri keskpaigaks ehk kas on saavutatud 70-protsendiline vaktsineeritus. Vaktsineerimine tahetakse rohkem viia tervishoiuasutusse, et seda oleks võimalik ühitada arsti juures käiguga.

Uues plaanis on samuti läbi mõeldud neli võimalikku stsenaariumi, kuidas võiks kolmas Covid-19 vaktsiinidoos käiku minna. “Keegi maailmas praegu täpselt seda öelda ei saa, iga nädalaga tuleb teavet juurde, aga meie oleme selles dokumendis kirjeldanud nelja võimalikku baasstsenaariumit. Öeldes ka, et see, mis reaalselt toimub, on tõenäoliselt kombinatsioon nendest stsenaariumitest,” selgitas Jesse.

Kõige tõenäolisema stsenaariumi järgi peaksid kolmanda doosi saama need, kelle immuunsussüsteem on nõrgem, ehk eakad ja teatud haigustega inimesed. Kõige ulatuslikuma stsenaariumi järgi peaksid kolmanda doosi saama kõik.

Jesse lahkub asekantsleri kohalt augusti alguses, temast saab kantsler Marika Priske nõunik. Nõunikuks kavatseb Jesse jääda aga vaid üleminekuperioodiks. “Ma tulin siia asekantsleri ametisse maksimaalselt viieks aastaks, kui ma viis aastat ja mõned kuud tagasi kandideerisin, ning kindlasti ei plaani ma ministeeriumist pensionile minna,” võttis Jesse kokku.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.